Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
Е-пошта
Време на Повик
Патници 2
Возрасен
Дете
Години на прво дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на второ дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на трето дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на четврто дете
0 - 15 Ages
-
+
Во ред
Патници 2
Возрасен
Дете
Години на прво дете
Години
-
+
Години на второ дете
Години
-
+
Години на второ дете
Години
-
+
Во ред
Патници 2
Возрасен
Дете
Години на прво дете
Години
-
+
Години на второ дете
Години
-
+
Години на второ дете
Години
-
+
Во ред

Одмор во Хургада - Лето 2021

Untitled Document

Нема ништо поубаво од  помислата дека летото набрзо започнува. Ако се одлучите да патувате во Африка, тогаш Египет Ви нуди многу можности за комплетен одмор. Одморите во Хургада стануваат сè попопуларни кај туристите. Тие се вистински рај за оние кои сонуваат за лето во текот на целата година.Времето во Хургада овозможува уште кон крајот на февруари да се оди на плажа. Одмаралиштето, кое некогаш било рибарско село, е меѓу најдобрите дестинации за луѓе од целиот свет.

Поминете си го својот одмот  во  Хургада со  6 ноќевања  на all Inclusive пакет.

Можете да изберете од мноштво на  хотели, кој  АтлантиС ги одбра за вас како најдобра комбинација на цена и квалитет. За време на Вашиот одмор во египетското одморалиште, можете да ја разбиете монотоноста со многу пријатни дневни патувања. Некои нудат нуркање во неверојатните води на Црвеното Море, а други јавање на камила во Сахара.

Прекрасните хотелите ќе се потрудат одморот да ви биде совршен. Собите се пространи со прекрасен поглед на Црвеното Море, кујна - интернационална, и опции за забава - разновидни.

Секако, ако сакате да дознаете повеќе за историјата на оваа древна цивилизација, не двоумете се да се одлучите за екскурзиите што нашиот партнер ги организира за Вас. 

ХУРГАДА ЛЕТО 2021 – ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 7 дена - 6 ноќевањa

1 ден | Скопје - Хургада

Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување. Директен лет за Хургада. Слетување во Хургада во раните утрински часови. Средба со претставниците на АтлантиС, асистенција за вадење на виза и трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот). Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање

2 - 6 ден | Хургада

Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел.
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на АтлантиС

7 ден |Хургада - Скопје

Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови. Точното време на превземање од хотелот ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.
Пристигнување во Скопје во раните утрински часови наредниот ден

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • Авионски карти на релација Скопје – Хургада – Скопје со директен чартер лет.
 • Чекиран багаж до 20кг + 7кг рачен багаж
 • Аеродромски и административни такси.
 • Пречек и асистенција на аеродромот во Хургада.
 • Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Хургада.
 • 6 ноќевања во избраниот хотел.
 • Организација на патувањето.

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • Меѓународно патничко здравствено осигурување.
 • Хотелски услуги после одјавување на собите (*** Хотелот има право да прекине со All Inclusive услуги по Check Out).
 • Факултативни екескурзии и други индивидуални трошоци.
 • Користење на одредени содржини во хотел кои може да се предмет на доплата.
 • PCR тест не постар од 72часа пред влез во државата е задолжителен.

ЗАБЕЛЕШКИ:

 • Сите хотели се на барање.
 • Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 мкд за 1еур.
 • За влез во Египет потребен е биометриски пасош со најмалку 6 месеци валидност од денот на враќањето (за МК пасоши).
 • Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излет
 • Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
 • Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето.
 • Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА за влез во Египет

Влезна виза за Египет - до 31.10.2021 визата за туристи со македонски пасош е БЕСПЛАТНА

PCR Тест:  Во моментот во Египет може да се патува со доставен негативен PCR Covid-19 тест, не постар од 72 часа.
Брз PCR тест може да се направи и на аеродромот во Хургада и истиот чини 30$. 

За секоја промена дополнително ќе Ве информираме.
 
Организатор на патувањето е ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и за оваа програма може да се користат Covid-19 ваучерите издадени од АтлантиС

 Covid-19 Гаранција           Општи напомени и информации  
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.