djerba-2023
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Патници 2
Возрасен/и
Дете
Години на прво дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на второ дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на трето дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на четврто дете
0 - 15 Ages
-
+
Во ред
Додај соба
Патници 2
Возрасен/и
Дете
Години на прво дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на второ дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на трето дете
0 - 15 Ages
-
+
Години на четврто дете
0 - 15 Ages
-
+
Во ред
Патници 2
Возрасен/и
Дете
Години на прво дете
Години
-
+
Години на второ дете
Години
-
+
Години на второ дете
Години
-
+
Во ред

Џерба Лето 2023

Километри песочни плажи и ориентален шмек
Тунискиот медитерански остров Џерба во заливот Габес го должи својот прекар „La Douce“ на благата, сончева клима. Од одморот на Џерба, можете да очекувате километри бели плажи и неодолив вкус на Арапски ноќи. Урмините палми и големите маслинови градини внесуваат шаренило во пустината со боја на окер. Калинките и бодликавите круши исто така го сакаат Северноафриканското сонце.

Историјата на островот, кој својот ориентален шмек меѓу другото го должи и на шарените чаршии, датира повеќе од 2.000 години: Можете да навлезете во богатото минато на Џерба со посета на римските урнатини или подземната џамија. Римската брана долга над 7 километри, која ја поврзува Џерба со северното Туниско копно, била изградена во античко време.

Разгалена од сонцето и благодарение на одличните воздушни услови, Џерба е идеална дестинација и за релаксирачки денови на плажа и за многу водени спортови.
Standard Room - All Inclusive
STANDARD TWIN ROOM GARDEN VIEW - All Inclusive
Standard Room - All Inclusive
Standard Room - All Inclusive
Standard Room - All Inclusive
TWIN ROOM GARDEN VIEW - All Inclusive
Standard Room - All Inclusive
STANDARD GARDEN VIEW ROOM - Ultra All Inclusive
PREMIUM GARDEN VIEW - Ultra All Inclusive
STANDARD TWIN ROOM GARDEN VIEW - All Inclusive
STANDARD GARDEN VIEW ROOM - All Inclusive
TWIN GARDEN VIEW - All Inclusive
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.