VILLAS MALINA Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

VILLAS MALINA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Facilities
• ресторан (во "Villas Yagoda")
• сеф на рецепција (со доплата)
• Wi-Fi (бесплатно)
• дозволено плаќање со кредитна картичка
• паркинг - не заштитен (бесплатно)
• перална (со доплата)
• дозволени миленичиња (со доплата)

Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 3 - 12,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Winter Services
• превоз до лифт (бесплатно)
Спорт и рекреација
Во вилите гостите може да играат
• пинг понг
• тенис
• ракомет
• мини-фудбал
• одбојка
• кошарка
• отворен базен
• област за скара
• сауна сместена на рецепција во вилите Јагода (бесплатно)

Детски игралишта и разни игри на табли се исто така достапни.
Велосипеди и ролери може да изнајмуваат на лице место.
Дополнителни информации
Бесплатен приватен паркинг е возможно на лице место. Гондола лифтот е оддалечен на 5 минути возење и гостите може да се паркираат во близина на лифтот бесплатно, во зависнот од  достапноста на паркинг места 

Сместување
28 2-катни вили (максимум 4 + 2/6 лица). Сите вили  имаат дневна соба со софа и ТВ, кујна со трпезарија.
Вилите имаат тераса со мебел на отворено и купатило со туш.

Податоци за соби:

• брачен кревет или 2 одделни кревети
• ареа за седење 
• кујна (со фурна и фрижидер)
• Wi-Fi (бесплатен)
• сателитска TV,телефон
• балкон
• купатило со туш
• чистење на соби - еднаш во 3 дена
• промена на крпи - еднаш во 3 дена
• промена на постелнина- 3 пати во недела

General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
RO (без оброк) / BB (појадок во ресторан „Јагода - на сет)
мени) или HB (појадок и вечера во ресторанот „Јагода“ - на сет мени).
Hotel Detail
ЛОКАЦИЈА: 1.5 км од центарот и 1,5км од лифтот Гондола.
КАПАЦИТЕТ: 28 2-катни вили (макс. 4+2/6 лица). 
Home Location
GPS координати: 42.275475014168570 , 23.618829846382140

Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• детско игралиште
За хотелот:
Поставени во тивка област среде борови и на само 4 минути возење далеку од центарот на Боровец.
Вилите нудат домашен ресторан со бугарски оброци.
Гостите исто така може да користат у сауна.

VILLAS MALINA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.