Мапа

VILLA VULA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

VILLA VULA Слики и Видеа

Дополнителни информации

 

Термини бр. на ноќ.  1/4 eko сутерен  1/3 студио  1/4 студио 1/4+1
  студио29.05.2022 7 ноќевања 50 € 80 € 90 € 100 €


05.06.2022 7 ноќевања 70 € 150 € 160 € 170 €


12.06.2022 7 ноќевања 100 € 200 € 210 € 220 €


19.06.2022 7 ноќевања 150 € 230 € 250 € 260 €


26.06.2022 7 ноќевања 190 € 260 € 290 € 300 €


03.07.2022 7 ноќевања 200 € 280 € 310 € 320 €


10.07.2022 7 ноќевања 210 € 300 € 330 € 340 €


17.07.2022 7 ноќевања 230 € 320 € 350 € 360 €


24.07.2022 7 ноќевања 230 € 320 € 350 € 360 €


31.07.2022 7 ноќевања 230 € 320 € 350 € 360 €


07.08.2022 7 ноќевања 230 € 320 € 350 € 360 €


14.08.2022 7 ноќевања 230 € 320 € 350 € 360 €


21.08.2022 7 ноќевања 200 € 300 € 340 € 350 €


28.08.2022 7 ноќевања 190 € 270 € 310 € 320 €


04.09.2022 7 ноќевања 180 € 250 € 290 € 300 €


11.09.2022 7 ноќевања 130 € 200 € 250 € 260 €


18.09.2022 7 ноќевања 100 € 130 € 150 € 160 €Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                             


• За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин• Доплата на туристичка такса  0,5 € на студио  од ноќ (се плаќа во агенција)• Користењето на клима-уред (5€ на ден)• WI-FI интернет - БЕСПЛАТНО
Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

За возрасни 2.480 мкд. (40€)

За деца до 11.99 години 1.860 мкд. (30€) 
Деца до 2 години БЕСПЛАТНО, без седиште (не користат седиште)
• Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

• За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

• Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

• За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.


• Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
• Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

• Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
• Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
• Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на агенцијата.

Hotel Detail
За хотелот:
Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера, местото располага со многубројни улици со продавници, шеталиште, долга песочна плажа.
Вила Вула е лоцирана на 50m од најубавата плажа во Лептокарија. На 10 минути  од центарот.

*Вилата е веќе добро позната од лето  2021 година, оваа вила е изградена во 2020 година. Вилата располага со три ,четири и пет креветни студија кои дел се со странчен поглед на море. Сите студија се опремени со кујни ,тв,wi-fi ,тераси. - клима (доплата 5 € на ден)
  • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
  • Доплата на туристичка такса - 0,5 € на студио  од ноќ (се плаќа во агенција )
  • Користењето на клима-уред (5 € на ден)
  • WI-FI интернет - БЕСПЛАТНО 
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.