Villa Janis Leptokaria Greece Pieria Leptokaria
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Janis Leptokaria Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

Сите студиа располагаат со мини кујна со прибор за готвење и јадење, тв, клима (со доплата на лице место) балкон, распределени се на приземје, прв или втор спрат. Апартманот е составен од 2 спални соби секоја со 3 легла, во него можат да се сместат 6 лица, истиот располага со кујна, клима, тв, балкон.

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

 

Превоз

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

·         -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

·         -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

·         - Струмица – Трансфер до Смоквица – 60 еур по лице

·         -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице

·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

·         -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

·         -Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице

·         -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€

·         -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

·         -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

·         -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

·         – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

·         – Деца до 1,99 години бесплатно

Атлантис Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или ако има промена на цената на горивото

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

·         -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

·         -04:00 h Скопје (Дрводекор)

·         -04:30 h Велес (БП Макпетрол кружен тек)

·         -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

·         -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

·         -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )

·         -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

·         -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

·         -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

·         -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

·         -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

 


За хотелот:

ЛЕПТОКАРИЈА, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафе барови и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.


Вила Јанис

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад. До плажа има 8мин пешачење или 700м. Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 6еур на лице место).

Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило, адреса: Ag.Papagaou 20, Leptokraya 60063

Гпс координати: 40.06023370980358, 22.560982723752115

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(напомена: првите два и последните два термина се промо цени, и не подоложат на попуст)

Villa Janis Leptokaria Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.