Мапа

VILLA DIMITRA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

VILLA DIMITRA Слики и Видеа

Дополнителни информации


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022
На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Бр. на ноќевања Сутерен 1/3  (студио за 3 лица)  1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/5 (студио за 5 лица) Коментар
22.05-29.05.2022 7 ноќевања 69 € 79 € 89 € 109 € Промо цени
29.05-05.06.2022 7 ноќевања 99 € 109 € 119 € 149 € Промо цени
05.06-12.06.2022 7 ноќевања 139 € 159 € 169 € 199 € Промо цени
12.06-19.06.2022 7 ноќевања 219 € 239 € 269 € 289 €   
19.06-26.06.2022 7 ноќевања 259 € 279 € 285 € 296 €   
26.06-03.07.2022 7 ноќевања 309 € 329 € 349 € 369 €
03.07-10.07.2022 7 ноќевања 339 € 359 € 379 € 399 €   
10.07-17.07.2022 7 ноќевања 379 € 389 € 419 € 439 €   
17.07-24.07.2022 7 ноќевања 379 € 389 € 419 € 439 €   
24.07-31.07.2022 7 ноќевања 379 € 389 € 419 € 439 €   
31.07-07.08.2022 7 ноќевања 379 € 389 € 419 € 439 €   
07.08-14.08.2022 7 ноќевања 379 € 389 € 419 € 439 €   
14.08-21.08.2022 7 ноќевања 359 € 369 € 389 € 409 €   
21.08-28.08.2022 7 ноќевања 309 € 319 € 329 € 369 €   
28.08-04.09.2022 7 ноќевања 259 € 269 € 289 € 319 €   
04.09-11.09.2022 7 ноќевања 179 € 189 € 199 € 219 €   
11.09-18.09.2022 7 ноќевања 149 € 159 € 169 € 179 € Промо цени
18.09-25.09.2022 7 ноќевања 89 € 99 € 109 € 119 € Промо цениДоплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
·        Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице·        Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45€ по лице

·        Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

·        Удово (бензинска пумпа Удово) – 35€ по лице


·        Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
·        Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон) - 35€ по лице
·        Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35€ по лице

·        Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40€ по лице

·        Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45€ по лице

·        Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40€ по лице
·        Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35€ по лице
Деца од 2-11,99 год – Попуст од 10 € од редовната цена 

Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште


За хотелот:
Вила Димитра се наоѓа на околу 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг.
Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, клима без доплата и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима без доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi.
Во цената не е вклучен превоз.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.