"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Argiri Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
 • Online Reservation
 • Галерија
 • Ценовник и информации за хотелот

Villa Argiri Слики и Видеа

Дополнителни информации

Vila Argiri - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

на 5 минути од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/2

Studio 1/2 +1

Studio 1/3

Studio 1/4

27.05-03.06.2022

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

79 €

79 €

89 €

99 €

03.06-10.06.2022

7 ноќевања

99 €

99 €

109 €

119 €

10.06-17.06.2022

7 ноќевања

179 €

179 €

189 €

199 €

17.06-24.06.2022

7 ноќевања

239 €

249 €

259 €

279 €

24.06-01.07.2022

7 ноќевања

299 € 149 €

по лице 

со вклучен превоз

309 € 149 €

по лице 

со вклучен превоз

319 € 149 €

по лице 

со вклучен превоз

339 € 149 €

по лице 

со вклучен превоз

01.07-08.07.2022

7 ноќевања

339 €

349 €

359 €

379 €

08.07-15.07.2022

7 ноќевања

409 €

419 €

429 €

449 €

15.07-22.07.2022

7 ноќевања

439 €

449 €

459 €

479 €

22.07-29.07.2022

7 ноќевања

439 €

449 €

459 €

479 €

29.07-05.08.2022

7 ноќевања

439 €

449 €

459 €

479 €

05.08-12.08.2022

7 ноќевања

439 €

449 €

459 €

479 €

12.08-19.08.2022

7 ноќевања

439 €

449 €

459 €

479 €

19.08-26.08.2022

7 ноќевања

439 €

449 €

459 €

479 €

26.08-02.09.2022

7 ноќевања

369 €

379 €

389 €

399 €

02.09-09.09.2022

7 ноќевања

309 €

309 €

319 €

329 €

09.09-16.09.2022

7 ноќевања

259 €

259 €

269 €

279 €

16.09-23.09.2022

7 ноќевања

169 €

169 €

179 €

189 €


Цената вклучува:                                                                             

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)                                                                                                      

* Користење на Wi-Fi                                                                                                       

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)                                  

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости                                                                                                               

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро                             

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.                                                                                                     

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.                                                                                                                                                                      

Цената не вклучува:                                                                                                         

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот                          

*Превоз                                                                                                               

*Патничко осигурување                                                                                                  

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место                                                                                                         

                                                                                                               

Напомена:                                                                                                           

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!                                                                          

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.                                                                                                               

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст                                           

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.                                                                                                   

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.                                                                                                  

                                                                                                               

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :                                                                                                   

• Скопје 60€                 • Штип 70€           • Битола 60€                                                                       

• Велес 60 €                 • Радовиш 70€    • Прилеп 60€                                                                     

• Неготино 60€             • Струмица 70€   • Струга 60€                                                                        

• Граничен премин 60€                              Охрид 60€   


                                                                     

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно                                                                                                    

* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години       

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)                                                                                                      

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува возилото.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Home Location

Грција / Остров Тасос / Скала Потамиа

GPS: 40.7147632; 24.7549922

Плажа

Од море: на 5 минути од плажа;

Пансион

Само ноќевање.

Во цената не е вклучено:

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место.


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје - Тасос (секој Петок):
Скопје  03:00h Скопје (Дрводекор)
Велес   03:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип    02:40h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Радовиш 03:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) - трансфер до Смоквица
Струмица 04:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) - трансфер до Смоквица
Неготино 04:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица  04:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 05:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола - Тасос (секој Петок):
Битола  02:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп 02:30h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга   00:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид   00:30h Охрид  (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево  00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен    01:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
За користење на превоз во еден правец – нема попуст

*цените се дадени по лице

Сместување

Опис на соби:

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).


Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;


Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Информации за програмата

Задолжителна допла за туристичка такса за сите хотели во Грција (се плаќа на лице место):

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Напомени за попусти:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

Early booking попустите или било каков друг вид на попусти не се пресметуваат на доплатите, освен ако не е спротивно наведено.
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.
Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената.

За уплатени 2 аранжмана 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена. Овој попуст не е валиден за резервации направени со early booking  попусти или било каков друг вид на попусти.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени

Напомени за трансфери

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Резервација и Отказ :

За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст. Целосната доплата на аранжманот е до 14 дена пред денот на поаѓање.

Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.

Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации, или друг вид на попуст не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.

Дополнителен услов за отказ :

Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата.

ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ БЕЗ КАМАТА.

 

АтлантиС за своите клинти има обезбедено можност за плаќање до 6 или 12 рати без камата.

Овој начин може да се направи со кредитни картички на Стопанска банка до 6 рати или со наменски кредит во соработка со Силк Роуд Банка до 12 рати. За сите дополнителни информации слободно обратете се во некоја од канцелариите на АтлантиС.

За резервации по Last Minute понуди или други попусти агенцијата го задржува правото да не дозволи плаќање на рати без камата.

Напомена за хотелот:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

При правењето на резервација задолжително е да се наведе датумот на раѓање на детето кое патува. Хотелот го задржува правото на лице место да наплати трошоци кои произлегуваат од неточно дадени податоци на патниците.

Сите Ваши дополнителни барања и желби ќе бидат испратени до партнерите, но агенцијата не го гарантира исполнувањето на истите.

Дополнителни легла: тие се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети и се на расклопување од метална или дрвена конструкција или фотељи на отварање што може да влијае на комодитетот во Вашата соба.

 

Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Влез / Напуштање на хотелот :

Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.

Организаторот на патување не е овластен да ја проценува важноста на патните и други документи. Ве молиме проверете ги Вашите патни документи дали имаат важност најмалку 3 месеци од последниот датум на Вашиот престој, односно датумот на враќање назад во Македонија.

 

Ве молиме информирајте се во агенцијата за деталите на патничко осигурување.

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.