RIADH MENINX DJERBA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

RIADH MENINX DJERBA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Riadh Meninx, кој се наоѓа на неколку минути пешачење од Dive Center, нуди 30 модерни соби. Имотот има француска фасада.
Abyss Dive Center Djerba е 3.8 km од тука, додека Archimede Diving Center Djerba е на 4.6 km. Местото има прекрасна локација во близина на плажата.
Сите соби се достапни со минибар, балкон и телефон.
Гостите можат да уживаат во оброкот во ресторанот на терасата на хотелот. Гастрономските опции вклучуваат кафе бар. Во близина ќе ги најдете Le Moulin и Pizza uno jamil hamdami кои нудат вкусни јадења. Овој хотел е погодно лоциран на 30 минути возење од аеродромот Џерба-Зарзис. Сеф, паркинг и продавница за сувенири се обезбедени во Riadh Meninx Djerba. Има креветчиња и мини клуб за деца.
Локација
Овој хотел е на 10 минути возење оддалечен од Djerba Explore Park, блиску до плажа. Le Grand Casino de Djerba е на10 минути возење. Автобуската станица Minenx се наоѓа на 5 минути пешачење од хотелот Riad Meninx.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Карактеристики за хотелот
На 5-минутна прошетка од Disco Salsa, 4-ѕвездениот хотел Riad Meninx Djerba нуди сместување со сувенирница и ресторан. Овој атрактивен хотел има и тениско игралиште, затворен базен и фитнес студио.
Сместување
Хотелот располага со 30 климатизирани соби.
Band Text
http://riadh-meninx.djerba-hotels.net/en/
General Warning
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

RIADH MENINX DJERBA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.