"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

REGNUM BANSKO Aparthotel & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Во цената е вклучено:
Во цената е вклучено : 
- надворешен базен 
- внатрешен базен
- фитнес центар 
- внатрешно џакузии
- релакс соба 
- хаммам 
- Финска сауна 
- парна бања 
- шок туш / топски туш
-  безжичен интернет 
- сеф 
- креветче за бебе - на барање Со доплата : 
- фудбал
- билијард 
- пинг понг 
- масажа 
- вип масажа со џакузии
- кошарка 
- солариум
- приватно внатрешно џакузии
- велосипед на изнајмување 
Услови за деца
Услови за деца  : 
Туристите помеѓу 0-09,99 години  се сметаат како деца во овој хотел. 
Локација
Локација : 1,5 километри од центарот и 450 метри од Гондола лифтот. 
Локација :  Asanitsa 2770, 2770 Bansko, Bulgaria Дополнителни информации
Миленичиња не се дозволени 
Сместување

Капацитет : 5 блока / 5 споредни згради / 5 лифта 
Тип на соба : 
1.  Junior Suites (max. 2 persons, 28-34 m2) 
2.  Executive Suites (max. 2+1/3 persons, 49-74 m2) 
3.  Executive Suites Mountain View - 30 rooms (max. 2+1 /3 persons, 49-74 m2)
4.  Executive Deluxe Suites- 16 rooms  (max. 2+2/3 pers., 49-74 m2)
5.  Executive Deluxe Suites Mountain View (max. 2+2/ 3 pers., 49-74 m2)
6.  Grand Suites (max. 4+2/ 5 persons, 81-90 m2)
7.  Grand Suites Mountain View (max. 4+2/ 5 persons, 81-90 m2)
8. 1 King Suite (max. 4 persons).
 

Пансион

Услуга : 
1. Ноќевање со појадок - BB 
2. Полупансион ( појадок и вечера )  - HB 

За хотелот:
Регнум Банско Апарт Хотел и СПА е уникатно место за одмор за вас и вашето семејство. Овде ќе можете да најдете удобност во апартманите со неверојатен поглед кон Пирин планина, единствен аква парк во Банско, перфектни услови за конференциски состаноци, тим-билдинг, свадби, детски родендени итн. Во овој хотел се наоѓа најголемата конференциска сала во Банско која располага со 400 места. Луксузен Спа центар, интернационална кујна, детско катче, анимација за деца што допринесува за да уживате во прекрасниот одмор. 

REGNUM BANSKO Aparthotel & SPA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.