PARKLANE RESORT & SPA Cyprus Limassol
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

PARKLANE RESORT & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
5-звездениот Parklane, a Luxury Collection Resort & Spa, Limassol е правен по проектот за внатрешен дизајн на британската архитектонска канцеларија Harrods Interior и декориран со уметнички дела од Atelier 27 Paris. Дизајнерите оддадоа почит на националната боја на Кипар и природните карактеристики на островот. Ресортот е буквално преплавен со цвеќиња, зимзелени растенија и палми, поставувајќи ги гостите за релаксирачки одмор.
На располагање им е песочна плажа (300 m), која е наградена со сино знаме, три отворени базени, Cabana Suites, лежалки, места за релаксација, барови и ресторани.
За помладите гости има детски клуб со забава за сечиј вкус, а за возрасни луксузен спа центар од 3000 м2, фитнес клуб, елегантна сала за настани, 6 ресторани и 2 барови, а хотелот нуди одлични можности за состаноци и преговори. Покрај тоа, на територијата на ресортот се наоѓаат бутици од најдобрите модни брендови.
Плажа
- 300 м песочна плажа со лежалки, чадори (бесплатно) и куќички на плажа Cabana Suite (се доплаќа)
Услови за деца
- 2 детски базени со воден тобоган: еден тобоган до главниот базен и еден пиратски брод и тобоган во детскиот клуб Park Kidz
- Park Kidz е детски забавен парк, кој обезбедува безбедно и забавно искуство за помладите гости, кои истовремено учествуваат во активности ориентирани кон учење и стекнуваат нови пријатели. Детскиот парк се состои од замок на две нивоа (400 m²), базен со пиратски брод и тобогани, игралиште на отворено и ресторан.
Тим од професионалци, аниматори, подготви забавна и интересна програма за деновите поминати во хотелот да станат навистина светли и среќни за секое дете. Детскиот клуб е отворен за деца од 3 до 12 години.
Има и детска соба за деца од 0 до 3 години (со доплата).
Локација
5-звездениот Parklane, a Luxury Collection Resort & Spa, Limassol, е поставен на површина од 10 хектари, 15 минути со автомобил од центарот на Лимасол и е идеален и за службени патувања и за семејни одмори.

Карактеристики за соба
- сателитска/кабловска телевизија;
- климатизација;
- бања со када/туш;
- Фен;
- бањарка, влечки;
- пегла / даска за пеглање;
- капацитети за правење чај/кафе;
- телефон;
- мини бар;
- сеф
Концепт за исхрана
Препуштете ги вашите сетила на автентичната локална кујна, извонредната медитеранска фузија или вкусните домашни задоволства во еден од шесте одлични ресторани за јадење. Уживајте во исклучителната кујна и ретките вина во најстилските простори во градот, возбудлив вкус на разновидните кулинарски пејсажи на Кипар.

- Lanes -основниот ресторан на хотелот, каде што се служат оброци на шведска маса (појадок, ручек и вечера). Има бар со богата винска листа.
- Il Teatro - ресторан и бар на отворено. Овде, гостите можат да уживаат во уникатните јужноиталијански јадења подготвени во отворена кујна, како и да нарачаат италијански и кипарски вина. Ресторанот е отворен секој ден од 09:00 часот и нуди топли и ладни пијалоци, проследени со ручек, попладневни ладни десерти со свежо овошје и вечера.
- Dafne - Ресторанот со традиционална кипарска кујна Dafne има тераси на отворено и затворено. Неговото мени вклучува различни јадења со месо на скара или ражен, печени во рерна на дрва или специјална скара. Посебно внимание заслужуваат јагнешките деликатеси, прасешко месо и секако традиционалното мезе. Винската листа се состои само од кипарски сорти. Dafne служи и кипарски појадок, ручек и вечера.
- Islands е уникатен ресторан на отворено. Менито на ресторанот нуди риба и морски плодови подготвени во различни медитерански стилови.
- Елегантниот The Grill пречекува гости само навечер и со претходна резервација, располага и со тераса на отворено и коктел бар. Ресторанот е специјализиран за јадења од месо на скара. Подготовката на месото се врши со методот на суво зреење во комори. Винската листа вклучува колекција на вина од целиот свет.
- The Gallery - лоби барот нуди прекрасен поглед на градината и тиркизното море. Овде можете да го поминете времето со шолја попладневен чај со свежи колачи. Навечер има музика во живо, суши бар и наргиле бар на терасата.
- Vithos - што е подобро од опуштање под сенка со пијалок по жешките зраци на медитеранското сонце? Лоциран веднаш до базенот со солена вода, барот Vithos е можеби атрактивниот центар на целиот хотелски живот. Барот нуди лесни закуски, алкохолни и безалкохолни коктели и топли пијалоци.
Спорт и рекреација
- 4 базени: 3 надворешни, вклучувајќи еден базен со солена вода, еден внатрешен базен за возрасни и еден затворен базен во спортскиот центар (вклучен);
- Kalloni Spa со 14 соби за третмани и 3 апартмани (од нив два со руска бања), 3 внатрешни и 2 надворешни базени за таласотерапија;
- спортови на вода + нуркачки клуб PADI (со доплата);
- 3 тениски игралишта со вечерно осветлување: две игралишта со вештачка подлога и еден терен со вештачка трева (вклучено / вечерно време со доплата);
- мини фудбалско игралиште (вклучено);
- Фитнес центар Parkfit (вклучен).
Важни информации
Последно ажурирање на информацијата /09.12.2022/
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
Сместување
Нудејќи 222 соби за гости, 34 апартмани и 18 вили, изборот на Parklane е разновиден, од семејни до опции само за возрасни, обликувани со уникатни карактеристики кои резонираат со мноштво вкусови. Superior и Deluxe собите се наоѓаат во главната зграда, опремени со King или Twin кревети; неколку вклучуваат дополнителна софа.
Луксузните апартмани се расфрлани низ ресортот,само за возрасни - Lifestyle Suites, сместени во ексклузивно крило. Двоспратните 5-ѕвездени парк вили се сместени во уредени терени, се движат од едноспални до вили со три спални соби и приватен базен.

SUPERIOR ROOM -  42 м2, во која може да се сместат до двајца возрасни и две деца или тројца возрасни. Елегантна палета на бои. Уживајте во најсовремената технологија и приватна бања со туш тип тропски дожд, посебен тоалет за приватност и луксузни удобности.

SUPERIOR ROOM SEA VIEW - 40 м2, идеална за двајца гости со простор за бебешко креветче, опремена со прозорци од подот до таванот што водат до надворешна тераса со гарнитури за седење. Модерната технологија вклучува 55-инчен Samsung TV или JBL звучници.

DELUXE ROOM SEA VIEW - 40 м2, со исклучителен поглед. Вратите од подот до таванот се отвораат кон приватна тераса на отворено со гарнитура за седење. Опремени со King или Twin кревети, како и софа, собите можат да примат до двајца возрасни и едно дете.

PARKLANE RESORT & SPA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.