NAPA PLAZA HOTEL Cyprus Ayia Nappa
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

NAPA PLAZA HOTEL Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Прошетајте до најблиската песочна плажа, само кратка прошетка (600м), уживајте во неверојатниот живот на плажа, пливајте во кристално чистите води на плажите на Аја Напа со сино знаме.
На само 7 минути пешачење од плажата Лиманаки и пристаништето Аја Напа или користете ја редовната автобуска услуга директно пред хотелот Napa Plaza за да пристапите до која било од 14-те плажи на Аја Напа со сино знаме, вклучително и 5-минутно возење со автобус до светски познатата плажа Ниси и заливот Ниси.
Локација
Napa Plaza Hotel е стилски и шик четириѕвезден хотел само за возрасни во срцето на Аја Напа. Изграден е во 1989 година до средновековниот манастир, удобно сместен во зеленилото на градините, блиску до живописното пристаниште и на десет минути пешачење од плажата.
Карактеристики за соба
224 убаво уредени, добро стилизирани соби.
Сите хотелски соби се индивидуално дизајнирани и добро опремени. Поставени околу живописен надворешен атриум и базен во стил на лагуна. Сите соби се дизајнирани за најмногу две лица (минимум 16 години).
Во собите
- бања со када/туш
- балкон
- клима уред (ладно/топло режим)
- сателитска ТВ со руски канал
- фрижидер (мини бар со пијалоци на барање)
- телефон
- фен
- сеф (се доплаќа во супериор соби / бесплатно во луксузни соби)
- сет за правење чај или кафе
- бањарки и папучи (само за луксузни соби)
- комплимент од хотелот - шише вода и овошје на денот на пристигнување
- во Делукс соби, покрај шише вода и овошје - вино
Концепт за исхрана
Хотелот Napa Plaza, со своите опции за јадење, нуди низа задоволства кои се уникатни како амбиентот и декорот. Опциите за јадење вклучуваат автентични јадења од Грција, Италија, Азија и вкусови од целиот свет.
Спорт и рекреација
- сауна
- масажа
- базен
- внатрешен базен (без греење)
- тениско игралиште
- пинг понг
- фитнес
- тематски вечери
Важни информации
Последно ажурирање на информацијата /23.11.2022/.
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

NAPA PLAZA HOTEL Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.