"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Moustakas Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 50м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга: само наем.

Интернет: бесплатно во соби

Клима уред: бесплатно

Сместување: Сите соби имаат комплетно опремена кујна и прибор во согласност од бројт на легла во собата.
Чистење на собитееднаш неделно; Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;

Baby cot: на барање 

Check in: после 14 часот локално време. Check out: последниот ден до 10 часот наутро

 

Ценовник валиден од 12.05.2022

 

Villa Moustakas, Polychrono

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи

Период

Услуга

Studio 1/3

29.05 - 05.06.2022

7 RO

169 €

05.06 - 12.06.2022

7 RO

249 €

12.06 - 19.06.2022

7 RO

289 €

19.06 - 26.06.2022

7 RO

329 €

26.06 - 03.07.2022

7 RO

379 € 280€

03.07 - 10.07.2022

7 RO

399 €

10.07 - 17.07.2022

7 RO

429 €

17.07 - 24.07.2022

7 RO

469 €

24.07 - 31.07.2022

7 RO

469 €

31.07 - 07.08.2022

7 RO

469 €

07.08 - 14.08.2022

7 RO

469 €

14.08 - 21.08.2022

7 RO

469 €

21.08 - 28.08.2022

7 RO

419 €

28.08 - 04.09.2022

7 RO

329 €

04.09 - 11.09.2022

7 RO

259 €

11.09 - 18.09.2022

7 RO

199 €

19.09 - 26.09.2022

7 RO

179 €

26.09 - 02.10.2022

7 RO

129 €

 

 Сите цени се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

*** Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.


Цената вклучува:                               

•      Наем на соба за 7 ноќевања

•      Користење на клима уред

•      Интернет во соби

 

Доплати:

•      Туристичка такса од 1 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;                          

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.


 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 40 €

Битола 35 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 40 €

Прилеп 35 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 40 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 40 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 45 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 40 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Смоквица 40 €

 

• 05:40 h Смоквица

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 40€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Band Text
Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.


Локација

Халкидики / Касандра / Полихроно

GPS: 40.0169238,23.529392
Плажа

50м од песочна плажа со ситни каменчиња

Пансион

Само ноќевање.

Во цената е вклучено:

Интернет:бесплатно во соби
Клима уред:бесплатно

Сместување


Villa Moustakas Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.