Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
Е-пошта
Време на Повик
Мапа
Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.


Villa Moustakas Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

Villa Moustakas Слики и Видеа

Дополнителни информации

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга: само наем.

Интернет: бесплатно во соби

Клима уред: бесплатно

Сместување: трокреветни соби во Мустакас 1, и четири креветни во Мустакас 2. Сите соби имаат комплетно опремена кујна и прибор во согласност од бројт на легла во собата.
Чистење на собитееднаш неделно;

Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;

Baby cot: на барање 

Check in: после 14 часот локално време

Check out: последниот ден до 10 часот наутро

 

ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 25.06.21

 


Цена по лице за 7 ноќевања Цена по соба на ноќ
  Миминум престој 3 3 2 2
Термин Услуга Studio 1/3 Цена со попуст Studio 1/4 Цена со попуст ПОПУСТ ДО 12.07 Услуга Сместување 01.07.21-15.08.21 16.08.21-29.08.21 30.08.21-10.09.21 10.09.21-25.09.21
04.07-11.07.2021 7 RO продадено   продадено     Studio 1/3
11.07-18.07.2021 7 RO 379 279 € продадено     RO 2Ad 55 € 50 € 45 € 35 €
18.07-25.07.2021 7 RO 409 € 286 € 429 € 300 € -30% RO 3Ad 55 € 50 € 45 € 35 €
25.07-01.08.2021 7 RO 409 € 307 € 429 € 322 € -25% RO 2Ad+1ch(0-11,99) 55 € 50 € 45 € 35 €
01.08-08.08.2021 7 RO 409 € 307 € 429 € 322 € -25% RO 2Ad+2ch(0-11,99)(0-6,99) 55 € 50 € 45 € 35 €
08.08-15.08.2021 7 RO 409 € 307 € 429 € 322 € -25% RO 3Ad+1ch(0-6,99) 55 € 50 € 45 € 35 €
15.08-22.08.2021 7 RO 409 € 307 € 429 € 322 € -25% Studio 1/4
22.08-29.08.2021 7 RO 409 € 307 € 429 € 322 € -25% RO 2Ad 65 € 60 € 50 € 40 €
29.08-05.09.2021 7 RO 359 € 287 € 379 € 303 € -20% RO 3Ad 65 € 60 € 50 € 40 €
05.09-12.09.2021 7 RO 289 € 260 € 309 € 278 € -10% RO 2Ad+1ch(0-11,99) 65 € 60 € 50 € 40 €
12.09-19.09.2021 7 RO 219 €   239 €     RO 2Ad+2ch(0-11,99)(0-6,99) 65 € 60 € 50 € 40 €
19.09-26.09.2021 7 RO 199 €   219 €     RO 3Ad+1ch(0-6,99) 65 € 60 € 50 € 40 €
Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд
Цената вклучува:                               
•      Наем на соба за 7 ноќевања
•      Користење на клима уред
•      Интернет во соби
Доплати:
•      Туристичка такса од 1 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;                          
Напомена:
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:                               

•      Наем на соба за 7 ноќевања

•      Користење на клима уред

•      Интернет во соби

 

Доплати:

•      Туристичка такса од 1 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;                          

 

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.


 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Смоквица 35 €

 

• 05:40 h Смоквица

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Band Text
Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.


Локација

Халкидики / Касандра / Полихроно

GPS: 40.0169238,23.529392
Плажа

50м од песочна плажа со ситни каменчиња

Пансион

Само ноќевање.

Во цената е вклучено:

Интернет:бесплатно во соби
Клима уред:бесплатно

Во цената не е вклучено:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Сместување


ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

Информации за дополнителни услуги/трошоци кои се плаќаат на лице место.

Задолжителна допла за туристичка такса за сите хотели во Грција (се плаќа на лице место):

  • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
  • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
  • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
  • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
  • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
  • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
  • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.