MEDINA BELISAIRE & THALASSO Tunisia Hammamet Yasmine
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

MEDINA BELISAIRE & THALASSO Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Хотелот располага со сопствена песочна плажа
Facilities

2 ресторани

4 барови

базен

отворен базен

спа и велнес центар

Фитнес центар

фризерски салон

Услови за деца
Мини клуб за деца
Локација

Medina Belisaire е на само 200 метри од приватната плажа на Yasmine-Hammamet и блиску до два терени за голф. Аеродромот е на 32 км од хотелот.

Карактеристики за соба

телевизија

климатизација

балкон (во повеќето соби)

сеф (платен)

минибар (се плаќа)

Фен

Wi-Fi

Спорт и рекреација

масажи

ориентален амам

топли кади

сауна

салата

базен

шоу програма

Тенис

мини голф

одбојка на плажа

скијање на вода

кајак и кану

падобран

банана

аеробик

Стрелаштво

бокце

пикадо

водена топка

пинг Понг

Важни информации
Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.

MEDINA BELISAIRE & THALASSO Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.