Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
Е-пошта
Време на Повик
Мапа

KRALJEVI CARDACI SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
 • Online Reservation
 • Галерија
 • Ценовник и информации за хотелот

KRALJEVI CARDACI SPA Слики и Видеа

Локација
GFDCJGFKHGKGLJHLK
Дополнителни информации

Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по лице на ден услуга полупансион (појадок и вечера)

Период

Престој

Соба за 2 лица или 2+1

Соба за едно лице

Апартмани за
1/2+2;
1/2+3;
1/2+4

28.11-12.12.2021

Нед/Нед

46€

60€

56€

12.12-26.12.2021

Нед/Нед

52€

67€

61€

26.12-02.01.2022

Нед/Нед

71€

101€

85€

26.12-02.01.2022

Помалку од 7 ноќи

87€

113€

101€

02.01-16.01.2022

Aкција 6+1

Нед/Нед

65€

84€

77€

16.01-23.01.2022

Акција 5+2

Нед/Нед

65€

84€

77€

23.01-06.02.2022

Free Ski Pass

Нед/Нед

65€

84€

73€

06.02-13.02.2022

Детска Недела

Нед/Нед

56€

73€

73€

13.02-20.02.2022

Aкција 6+1

Нед/Нед

65€

84€

77€

20.02-06.03.2022

Нед/Нед

52€

67€

77€

06.03-03.04.2022

Нед/Нед

46€

60€

56€

 

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

 

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

 

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

 • Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
 • Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
 • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
 • Финска Сауна
 • Био Сауна (руска бања)
 • Арома Бања (турска бања)
 • Хамам
 • Солено-ледена соба
 • Kneipp базен
 • Тапидариум
 • Неогреаничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
 • Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
 • Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)
 • Baby Cot
 • Детско катче во присуство на родител
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)


Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

 

Детски SPA CENTAR:

 • МИНИ АКВА ПАРК
 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
 • Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден; Деца 0-7 години ГРАТИС
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Напомена:

 • Новогодишна вечера не е задолжителна
 • Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
 • Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

 

Услови:

 • Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените
 • Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС
 • Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст
 • Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС
 • Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст
 • Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст
 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст
 • Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст
 • Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:

 • Рокови за откажување на резервација:
 • До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот
 • 14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот
 • 7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот
 • 3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
 • Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
 • Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:
Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:
Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:
Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:
Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.