Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
Е-пошта
Време на Повик
Мапа

Kempinski Hotel Grand Arena Bansko Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

Kempinski Hotel Grand Arena Bansko Слики и Видеа

Услови за деца
Услови за деца : 
Туристите помеѓу 6-11,99 години се сметаат за деца во овој хотел.
Локација
Локација :  Pirin Street 96, 2770 Bansko, Bulgaria 
Спорт и рекреација
СПОРТ И СПОРТСКИ АКТИВНОСТИ:

БЕСПЛАТНО
• надворешен базен за пливање
• внатрешен базен за пливање(20*8 м)
•бесплатен пристап то термален дел, финска сауна, хербална сауна, санариум, инфрацрвена соба, различни видови на тушеви, длабока дигитална детокс ареа , арома парна бања, клупа со самозагревање,внатрешно и надворешно џакузи, фитнес центар и уникатна снежна соба

СО ДОПОЛНИТЕЛНА ДОПЛАТА
• игралиште за тенис 
• тенис на маса

• алфа сфера
• масажа
• солариум

Дополнителни информации
Миленичиња се дозволени - со доплата на лице место.
Сместување

Тип на соби : 
1. Double deluxe rooms (renovated in 2016,max. 2+1 persons, 35-38 m²) - 110 rooms
2. Double executive rooms (max. 2+1 persons, 40-42 m²) -21 rooms 
3. Junior suite (max. 2+1/3 persons, 45 m²) -14 rooms 
4. Deluxe Suites (max. 2+2/3 persons, 70 m²) - 7 rooms
5. Alpine suites (max. 2+2/3 persons, 80 m²) - 3 rooms 
6. Panorama suite (max. 4+1/3 persons, 100 m²) - 1 room
7. Presidential suite (max. 4+2 persons, 240 m²). - 1 room

Пансион
Услуга : 
Полупансион ( појадок и вечера ) - HB
За хотелот:
Кемпински Хотел Гранд Арена е лоциран во срцето на планината, веднаш до Гондола лифтот.  Кемпински е  луксузен хотел  кој расплага со Алпин - стил на соби, вклучувајќи 25 апартмани и ексклузивен Претседателски апартман, целосно реновиран Кемпински спа центарот, 4 конференциски сали. 

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.