Kempinski Hotel Grand Arena Bansko Bulgaria Bansko Bansko
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Kempinski Hotel Grand Arena Bansko Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Услови за деца
Услови за деца : 
Туристите помеѓу 6-11,99 години се сметаат за деца во овој хотел.
Локација
Локација :  Pirin Street 96, 2770 Bansko, Bulgaria 
Спорт и рекреација
СПОРТ И СПОРТСКИ АКТИВНОСТИ:

БЕСПЛАТНО
• надворешен базен за пливање
• внатрешен базен за пливање(20*8 м)
•бесплатен пристап то термален дел, финска сауна, хербална сауна, санариум, инфрацрвена соба, различни видови на тушеви, длабока дигитална детокс ареа , арома парна бања, клупа со самозагревање,внатрешно и надворешно џакузи, фитнес центар и уникатна снежна соба

СО ДОПОЛНИТЕЛНА ДОПЛАТА
• игралиште за тенис 
• тенис на маса

• алфа сфера
• масажа
• солариум

Дополнителни информации
Миленичиња се дозволени - со доплата на лице место.
Сместување

Тип на соби : 
1. Double deluxe rooms (renovated in 2016,max. 2+1 persons, 35-38 m²) - 110 rooms
2. Double executive rooms (max. 2+1 persons, 40-42 m²) -21 rooms 
3. Junior suite (max. 2+1/3 persons, 45 m²) -14 rooms 
4. Deluxe Suites (max. 2+2/3 persons, 70 m²) - 7 rooms
5. Alpine suites (max. 2+2/3 persons, 80 m²) - 3 rooms 
6. Panorama suite (max. 4+1/3 persons, 100 m²) - 1 room
7. Presidential suite (max. 4+2 persons, 240 m²). - 1 room

Пансион
Услуга : 
Полупансион ( појадок и вечера ) - HB
За хотелот:
Кемпински Хотел Гранд Арена е лоциран во срцето на планината, веднаш до Гондола лифтот.  Кемпински е  луксузен хотел  кој расплага со Алпин - стил на соби, вклучувајќи 25 апартмани и ексклузивен Претседателски апартман, целосно реновиран Кемпински спа центарот, 4 конференциски сали. 

Kempinski Hotel Grand Arena Bansko Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.