JINENE Tunisia Sousse
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

JINENE Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
На територијата на хотелот
надворешен базен, детски базен, затворен базен за возрасни и затворен базен за деца, 2 тениски игралишта (со доплата), куглање (петанк), одбојка, мини голф, пинг-понг, билијард (со доплата), автомати за игри на среќа, мини клуб за деца, ( 5-12 години), игралиште, продавница за подароци. Дневна и вечерна забавна програма.
Програма
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 8 дена - 7 ноќевања

Прв ден | Скопје - Хамамет

Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување.
Директен лет за Тунис. Слетување во Тунис во раните утрински часови. Средба со претставниците на АтлантиС,  трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот).
Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање

Втор до седми ден | Тунис

Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на АтлантиС. Можност за дополнителни активности во рамките на хотелот (пр. нуркање)

Осми ден | Хамамет - Скопје

Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови.
Точното време на превземање од хотел ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.

Пакетните цени се во евра и ВКЛУЧУВААТ:

 • Авионски карти на релација Скопје – Тунис  – Скопје со директен лет.
 • 7 ноќевања во избраниот хотел на избраната услуга од Вас
 • Чекиран багаж до 20кг + 8 кг рачен багаж
 • Аеродромски и административни такси
 • Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Тунис
 • Пречек и асистенција на аеродромот во Хамамет од локалните претставници.
 • Организација на патувањето.
 • Пакетните цени НЕ ВКЛУЧУВААТ:

  • Меѓународно патничко здравствено осигурување
  • Хотелски услуги после одјавување на собите.
  • Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.
  • Користење на одредени содржини во хотел кои може да се предмет на доплата

  ЗАБЕЛЕШКИ:

  • Сите хотели се на барање.
  • Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 мкд за 1еур.
  • За влез во Тунис потребен е биометриски пасош со најмалку 6 месеци валидност од денот на враќањето (за МК пасоши).
  УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВИРАЊЕ ПРОЦЕСИРАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА И НАЧИН НА ПЛАЌАЊE 
  • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.
  • Целосната доплата на аранжманот е до 21 ден пред денот на поаѓање. 
  • Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.
  • Непридржувањето на правилата за плаќање за резервации со попуст значи губење на истиот и цената на аранжманот ќе биде променета согласно правилата за плаќање без попуст.
  • После уплатата барањето се процесира и потврда од хотелот се добива од 24 до 48 работни часа.
  • Доколку Вашето барање биде потврдено ќе добиете известување за истото после што настапува периодот за доплата на Вашиот аранжман и добивање на потребните документи.
  • Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе Ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не Ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. 
   ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ДА СЕ НАПРАВИ РЕЗЕРВАЦИЈА 
  • точно име и презиме на патниците (како според документ)
  • датум на раѓање
  • број на пасош и датум на валидност. 
  • Пасошот треба да биде валиден најмалку 6 месеци од датумот на враќање во Македонија. 
  • Агенцијата не сноси одговорност за погрешно дадени податоци 
  УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на патникот - СПОРЕД ОПШТИ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ 
  УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на организаторот на патување 
  Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето доколку не се оствари минималниот број на предвидени лица за реализација – 100 патника 
    Останати Забелешки:
  • » Организаторот го задржува правото да направи промени во објавените цени и услови на продажба поврзани со оваа програма.
  • » Обвјавените цени се од динамичен карактер и се со моментална важност, односно истите може да бидат променети без најава.
  Плажа
  Плажата е приватна, песочна и опремена со: бар, чадори, лежалки.
  Чадори и лежалки покрај базен и плажа бесплатно, душек (се плаќа).
  Концепт за исхрана
  Ресторан L'Olivier (шведска маса), бар La Fontaine на рецепција, пицерија и All Inclusive бар во близина на базен со забава, a la carte скара на плажа, турско кафуле (наргиле) (се доплаќа).
  Важни информации
  Hôtel JENENE 3* е буџетски хотел во кој секој гостин ќе се чувствува пријатно и удобно. Релативно мала зелена површина, опремени спортски терени, одлична кујна, одличен тим за анимација.

  Последно ажурирање на информацијата /29.11.2022 година/.
  Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
  Локација
  Хотелот JINENE 3* се наоѓа во туристичката област во близина на Порт ел Кантауи и располага со одлична плажа. Сместен е на иста територија како и хотелот Royal Jinene 4*. Хотелот Jinene Beach се наоѓа во срцето на Сус, на околу 4,9км од Археолошкиот музеј во Сус. Веднаш на морскиот брег. Сите видови кафулиња, барови, ресторани, аква паркови, клубови и други места за забава се во непосредна близина од хотелот.
  Карактеристики за соба
  бесплатен WiFi, ТВ со рамен екран со сателитски канали, телефон, индивидуална клима, бања и тоалет (комбинирани), балкон со поглед на море или градина. На барање - мини-бар (предмет на плаќање).
  Чистење соби и менување пешкири: секојдневно.
  Спорт и рекреација
  Во хотелите Jinene 3* и Royal Jinene 4* има СПА центар, добро опремен и елегантен.
  Има влез од внатрешниот базен до бањата.
  На располагање (со доплата): џакузи, турска бања (хамам), сауна и фитнес центар, масажа

  JINENE Слики и Видеа

  Почнувајќи од..
  Најниска Цена и Дата
  Во ред

  Маил-от е успешно пратен

  Предупредување

  Настана грешка при праќање на маил - от.

  our e-Mail Newsletter;
  our e-Mail Newsletter;
  Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
  Маилинг Пошта

  Содржина на маилинг листа

  Име
  Презиме
  Маил
  Во ред

  Маил-от е успешно пратен

  Предупредување

  Настана грешка при праќање на маил - от.