Мапа

INTERHOTEL Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

INTERHOTEL Слики и Видеа

Дополнителни информации

Капацитет и услуга:

Располага со 3 базена, од кој еден е со термална вода со температура на водата - 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар. Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири. Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Сместување

Опис на соби:

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.

  • Double Standard Rooms - (180): Максимум сместување на 2 - ца возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години - се сместува бесплатно;
  • Double Lux Rooms - (82): Максимум сместување 2 возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години – се сместува бесплатно;
  • Apartment Deluxe: Опремен со: две одделни соби, купатило, мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, WI - Fi, тераса, крпи и бањарки.
  • Супериор соба - собата е идентична по квадратура и опрема како и студиото, со единствена разлика, супериор собите се без прозорци.
За хотелот:
Interhotel Sandanski е сместен во југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен е во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.
Online Reservation
Период на валидност на ценовникот 13.10.2021 - 31.01.2022
Ценовникот не е валиден за Новогодишниот период и за Католички Божиќ
      Цена со појадок и вечера Цена со појадок
Тип на соба DBL STANDARD 
      Од недела до четврток Петок и Сабота Од недела до четврток Петок и Сабота
По лице 48 € 55 € 37 € 45 €
DBL - 2 возрасни 95 € 110 € 74 € 89 €
SNG - 1 возрасен 68 € 79 € 68 € 79 €
SNG+1CHD(0-3,99)     68 € 79 € 68 € 79 €
SNG+1CHD(4-11,99) 74 € 85 € 68 € 79 €
DBL+1CHD(0-3,99) 95 € 110 € 74 € 89 €
DBL+1CHD(4-11,99) 112 € 129 € 85 € 102 €
DBL+1CHD(12-15,99) 131 € 151 € 99 € 119 €
DBL+2CHD(0-3,99)(0-3,99) 95 € 110 € 74 € 89 €
DBL+2CHD(0-3,99)(4-11,99) 112 € 129 € 85 € 102 €
DBL+2CHD(0-3,99)(12-15,99) 131 € 151 € 99 € 119 €
Тип на собаSUPERIOR 
По лице 55 € 64 € 44 € 54 €
DBL - 2 возрасни 110 € 128 € 89 € 107 €
SNG - 1 возрасен 110 € 128 € 89 € 107 €
TRPL - 3 возрасни     146 € 168 € 113 € 137 €
DBL+1CHD(0-3,99) 110 € 128 € 89 € 107 €
DBL+1CHD(4-11,99) 116 € 134 € 89 € 107 €
DBL+1CHD(12-15,99) 146 € 168 € 113 € 137 €
DBL+2CHD(0-3,99)(4-11,99) 116 € 134 € 89 € 107 €
DBL+2CHD(0-3,99)(0-3,99) 110 € 128 € 89 € 107 €
DBL+2CHD(4-11,99)(4-11,99) 122 € 140 € 89 € 107 €
DBL+2CHD(4-11,99)(12-15,99)   152 € 174 € 113 € 137 €
TRPL+1CHD(0-3,99)     146 € 168 € 113 € 137 €
TRPL+1CHD(4-11,99)     152 € 174 € 113 € 137 €
TRPL+2CHD(0-3,99)(4-11,99)   152 € 174 € 113 € 137 €
Тип на собаSTUDIO
По лице 64 € 74 € 54 € 64 €
DBL - 2 возрасни 127 € 149 € 107 € 129 €
SNG - 1 возрасен 127 € 149 € 107 € 129 €
TRPL - 3 возрасни     163 € 189 € 132 € 159 €
DBL+1CHD(0-3,99) 127 € 149 € 107 € 129 €
DBL+1CHD(4-11,99) 133 € 155 € 107 € 129 €
DBL+1CHD(12-15,99) 163 € 189 € 132 € 159 €
DBL+2CHD(0-3,99)(4-11,99) 133 € 155 € 107 € 129 €
DBL+2CHD(0-3,99)(0-3,99) 127 € 149 € 107 € 129 €
DBL+2CHD(4-11,99)(4-11,99) 139 € 161 € 107 € 129 €
DBL+2CHD(4-11,99)(12-15,99)   169 € 195 € 132 € 159 €
TRPL+1CHD(0-3,99)     163 € 189 € 132 € 159 €
TRPL+1CHD(4-11,99)     169 € 195 € 132 € 159 €
TRPL+2CHD(0-3,99)(4-11,99)   169 € 195 € 132 € 159 €
Тип на собаAPP
По лице 70 € 82 € 60 € 73 €
DBL - 2 возрасни 141 € 165 € 120 € 145 €
SNG - 1 возрасен 141 € 165 € 120 € 145 €
TRPL - 3 возрасни     177 € 205 € 145 € 175 €
DBL+1CHD(0-3,99) 141 € 165 € 120 € 145 €
DBL+1CHD(4-11,99) 147 € 171 € 120 € 145 €
DBL+1CHD(12-15,99) 177 € 205 € 145 € 175 €
DBL+2CHD(0-3,99)(4-11,99) 147 € 171 € 120 € 145 €
DBL+2CHD(0-3,99)(0-3,99) 141 € 165 € 120 € 145 €
DBL+2CHD(4-11,99)(4-11,99) 153 € 177 € 120 € 145 €
DBL+2CHD(4-11,99)(12-15,99)   183 € 211 € 145 € 175 €
TRPL+1CHD(0-3,99)     177 € 205 € 145 € 175 €
TRPL+1CHD(4-11,99)     183 € 211 € 145 € 175 €
TRPL+2CHD(0-3,99)(4-11,99)   183 € 211 € 145 € 175 €
Тип на собаFAMILY APP
за мин. 3 лица 195 € 228 € 165 € 198 €
2 PAX - 2 возрасни 195 € 228 € 165 € 198 €
3 PAX - 3 возрасни 195 € 228 € 165 € 198 €
4 PAX - 4 возрасни 231 € 268 € 189 € 228 €
2 PAX+1CHD(4-11,99) 195 € 228 € 165 € 198 €
2 PAX+1CHD(12-15,99) 195 € 228 € 165 € 198 €
2 PAX+2CHD(0-3,99)(0-15,99) 195 € 228 € 165 € 198 €
2 PAX+2CHD(0-15,99)(4-11,99) 201 € 234 € 165 € 198 €
2 PAX+2CHD(0-15,99)(12-15,99) 231 € 268 € 189 € 228 €
2 PAX+3CHD(0-11,99)(0-11,99)(0-11,99)   213 € 246 € 165 € 198 €
2 PAX+3CHD(0-11,99)(0-11,99)(12-15,99)   207 € 240 € 165 € 198 €
3 PAX+1CHD(0-3,99) 195 € 228 € 165 € 198 €
3 PAX+1CHD(4-11,99) 201 € 234 € 165 € 198 €
3 PAX+1CHD(12-15,99) 231 € 268 € 189 € 228 €
3 PAX+2CHD(0-3,99)(0-3,99) 195 € 228 € 165 € 198 €
3 PAX+2CHD(0-3,99)(4-11,99) 201 € 234 € 165 € 198 €
3 PAX+2CHD(4-11,99)(4-11,99) 207 € 240 € 165 € 198 €
3 PAX+2CHD(4-11,99)(12-15,99) 237 € 274 € 189 € 228 €
3 PAX+3CHD(0-3,99)(4-11,99)(12-15,99) 237 € 274 € 189 € 228 €
4 PAX+1CHD(0-3,99) 231 € 268 € 189 € 228 €
4 PAX+1CHD(4-11,99) 237 € 274 € 189 € 228 €
4 PAX+1CHD(12-15,99) 267 € 309 € 214 € 257 €
Информации за програмата

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.