ILIADE DJERBA AQUAPARK Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

ILIADE DJERBA AQUAPARK Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Овој 4-ѕвезден Iliade Aqua Park Djerba Houmt Souk е сместен на 4,5km од Aqua Park Pirate и има 24-часовна рецепција. Хотел Houmt Souk е во непосредна близина на многу атракции, вклучувајќи ги и The Crocodile Farm Zoo и музејот Lalla Hadria. 
Безжичен интернет е достапен на јавни површини бесплатно.
Персоналот на хотелот зборува англиски, германски, италијански, арапски.
Број на соби: 23.
Поранешно име: Magic club iliade
Локација
Хотелот е оддалечен 4,5km од ранчот Адада Џерба. На 15-минутната прошетка оддалечен е Djerba Explore Park. Меѓународниот аеродром Џерба-Зарзис е оддалечен скоро 27km.
Пансион
Појадок се служи секое утро во ресторанот на Iliade Aqua Park Djerba. Хотелот има à la carte ресторан каде што гостите можат да пробаат вкусни јадења од интернационална кујна.

ILIADE DJERBA AQUAPARK Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.