HOTEL KSAR DJERBA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

HOTEL KSAR DJERBA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација
Хотелот Ксар Џерба е на неколку чекори од голф-клубот Џерба. Phare de Taguermess и Grand Casino de Djerba се 4,8 км и 2,5 км соодветно. Плажата е блиску до хотелот. Гостите ќе ја најдат автобуската станица Dar Midoun веднаш до хотелот Ksar Djerba.
Карактеристики за соба
телевизија
сеф
Фен
козметичко огледало
Карактеристики за хотелот
парна соба
Спа центар
базен
аква фитнес
аеробик
Фитнес центар
Дополнителни информации
Последно ажурирање на информацијата /15.02.2023 година/.
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
За хотелот:
Хотелот е реновиран во 2009 година. Нуди интернет пристап на јавни површини. На располагање има 152 соби.

HOTEL KSAR DJERBA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.