"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

GRAND HOTEL BANSKO Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Концепт Зима

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

Соба со БАЛКОН 30EUR по соба за целиот престој, со претходна потврда од страна на хотелот.

Локација

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832
Дополнителни информации

Соба со БАЛКОН 30EUR по соба за целиот престој, со претходна потврда од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Пеглање (со доплата); 
• Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
• Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Сместување

Соба со БАЛКОН 30EUR по соба за целиот престој, со претходна потврда од страна на хотелот.

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Apartment:
  • пространи соби над 60 м2

сите соби се опремени со

 ТВ
 Телефон
 Фен
 Сет пешкири (2 за член)
 Бањарки и папучи
 Wi - Fi
 Централна клима
Food

Оброци

 Појадок (швед. маса)
 Вечера (швед. маса)
General Warning

Соба со БАЛКОН 30EUR по соба за целиот престој, со претходна потврда од страна на хотелот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Health Care

Соба со БАЛКОН 30EUR по соба за целиот престој, со претходна потврда од страна на хотелот.

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

Спа Услуги

 Внатрешен базен
 Џакузи
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Зона за релаксирање
 Mасажа третмани
 Финска сауна
 Ароматизирана сауна
 Лакониум
 Herbal sauna
 Сауна со хималаска сол
 Alpine relax
Concept

Хотелски содржини и услуги

 Интернет
 Ресторан
 Соби за не-пушачи
 Казино
 Пристап за хендикепирани лица
 Надворешен базен
 Детско катче
 Лифт
 Бесплатен трансфер до гондола
 Лоби бар
 Ски гардeробер
 Сала за конференции
 Паркинг ( со доплата)
 Паркинг на 50метра
 Lounge Bar
 Базен за деца
Home Location

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m
Home Child

За деца:

• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

За хотелот:

Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• Double rooms (максимум сместување на 2 лица
• Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1;
• 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица;
• 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+1 ;

Соба со БАЛКОН 30EUR по соба за целиот престој, со претходна потврда од страна на хотелот.

GRAND HOTEL BANSKO Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.