Мапа

GRAND HOTEL MURGAVETS Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

GRAND HOTEL MURGAVETS Слики и Видеа

Facilities
• главен ресторан
• ресторан во национален стил
• лоби бар
• дневен бар
• ноќен бар
• Wi-Fi во лоби (бесплатно)
• Сеф (доплата)
• систем за централно греење
• продавници
• собна услуга
• 2 конференциски сали (Ројал - 150 места и Мургавец - 20 места, доплата)
• професионален СПА центар (доплата)
• фризер (со доплата)
• диско
• казино
• перење алишта (доплата)
• пегла (бесплатно)
• општи удобности на гостите со посебни потреби
• обезбедуван паркинг (бесплатно)
• необезбеден паркинг (бесплатно)
• миленици не се дозволени
• пријавување - по 14:00 часот
• одјавување - до 12:00 часот
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 8 - 13,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
Оддалечен 1 км од седежницата, на 5-10 минути од центарот.
Карактеристики за соба
• два одделни кревети / еден брачен кревет (само во 5 соби)
• систем за централно греење
• Сателитска телевизија
• телефон
• мини-бар
• електричен бокал (на барање)
• Wi-Fi (бесплатно)
• балкон (10 соби се без балкон)
• бања со туш  (3 соби) / туш кабина (93 соби), телефон, фен, крпи, бањарка, козметика за бања
• покривка на подот - тепих
• чистење на просторијата - секој ден
• промена на постелнина - еднаш на 3 дена (или на барање)
• крпи се менуваат - 2-3 пати неделно
• дополнително легло (камперски кревет)
Winter Services
СКИ:
• шатл-бус до лифтот (бесплатно, според распоредот на хотелот)
• ски гардероба за сопствена опрема (бесплатно)
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен
• фитнес
• сауна

Дополнително се наплаќа
• билјард
• куглање
• масажа
• џакузи
• парна бања
Сместување
• Зграда на 9 ката • 2 лифтови
• 50 DBL Eco соби (максимум 2 + 1 лице) 
• 27 DBL st. соби (максимум 2 лица) 
• 12 апартмани со 1 спална соба (максимум 2 + 2/3 +1 лице) 
• апартмани со 2 спални соби(максимум 4+2/3+3 лица) 
• 3 мезонети (макс. 3+1/2+2 лица) 
• 2 супериор апартмани со 1 спална соба (максимум 3+1/2+2 лица).

ДВОСПАЛЕН АПП:
• еден се наоѓа на 7 кат и еден на 8 кат
• дневна соба и 2 одделени спални, врата помеѓу собите
• 2 тоалети и бањи (едниот има џакузи)
СУПЕРИОР ЕДНОСПАЛЕН АПП:
• сместен на 9-ти кат
• дневна соба со софа и една спална соба
• бања со хидро-масажна када и сауна

МЕЗОНЕТИ:
• сместени на 9-ти кат
• на 2 спрата
• на 2-ри кат - една спална соба
• на 1 кат - дневна соба со софа
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
BB (појадок) / HB (појадок и вечера).
Home Location
GPS координати: 41.658634771406334 , 24.697923370117223

Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• столчиња во ресторанот (бесплатно)
• детска секција на затворен базен
• детско игралиште
• слот машини (доплата)
• чување деца (на барање, со доплата)
За хотелот:
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ: хотелот последен пат е реновиран во 2010 година.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.