Мапа

FLORA Complex Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

FLORA Complex Слики и Видеа

Facilities
• ресторан
• казино
• лоби бар
• Сеф (доплата)
• Wi-Fi во целиот хотел (бесплатно)
• СПА-центар
• конференциска сала
• продавница
• сервис за перење и пеглање алишта (со доплата)
• пегла (бесплатно)
• чуван паркинг (доплата, по достапност)
• домашните миленици не се дозволени
Услови за деца

* Деца до 1.99 год. – бесплатно

* Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно

* Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло - 60% попуст

Локација
Хотелот се наоѓа во централниот дел на ресортот и на 50 м оддалеченост од ски лифтот.
Оддалечен е само 50 м од главната шопинг улица.
Местото Белчин со своите минерални води е на само 20км.
Аеродромот во Софија  е на 65 км.
Концепт за исхрана
Постојат 2 ресторани во хотелот во којшто во едниот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна.
Исто така има и конференциска сала на располагање и 24 часовна рецепција.
Во текот на зимската сезона достапен е и детски клуб.
Гостите можат да се релаксираат и во летната градина.
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен
• фитнес
• сауна


Дополнително се наплатува
• пинг Понг
• билјард
• шах
• пикадо
• масажа
Дополнителни информации
Туристите на возраст од 2 до 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Сместување
Хотелскиот комплекс се состои од 2 главни згради поврзани со топла врска• 8-катна зграда • 4 лифтови • 35 двокреветни соби (максимум 2 + 1 лице, 13 м²) • 10 студија (максимум 2 + 1/3 лица, 18 м²) • 10 апартмани со 1 спална соба (макс. 2 + 2 лица, 40 м²)
Собите имаат централно греење, бања со фен, сателитска ТВ, телефон и тераса. Студијата имаат комплетно опремена кујна со мини фрижидер и сите се без тераса.Собите и студијата се со дрвени подови.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
BB (ноќевање со појадок) / HB (појадок и вечера). 
Home Location
  • X Координати: 42.26405448937039
  • Y координати: 23.603986501693726
Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• столче (бесплатно)
• градинка (дневно, од 15,00-20,00 часот, бесплатно)
• детско игралиште
• електронски игри (со доплата)
За хотелот:
Хотелот се наоѓа во Боровец, на 50м од ски лифтот и нуди базен на затворено во период на зимската сезона.
Бесплатен интернет е достапен на јавни површини во хотелот и бесплатен ски гардеробер.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.