Мапа

FINLANDIA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

FINLANDIA Слики и Видеа

Важни информации
COVID FLEXIBLE HOTEL
Услови за отказ на резервација:
Откажување на резервацијата од подолу наведените причини ќе биде без пенали доколку се направи најдоцна до 2 дена пред првиод ден од започнување на резевацијата.
Причини за отказ без пенали: 
1. Туристот е КОВИД позитивен - мора да се прикаже позитивен тест направен 14 или помалку дена пред пристигнувањето; 
2. Доколку во Македонија се донесе одлука дека Бугарија е во списокот на забранети земји со исклучително висок ризик за патување; 
3. Доколку границите на Бугарија или на Македонија се затворени; 
4. Други причини кои се директно поврзани со КОВИД 19. 
Facilities
Бесплатно
• затворен базен
• фитнес
• Wi-Fi во целиот хотел 
• необезбеден паркинг 

Дополнително се наплаќа
• пинг понг
• билјард
• масажа
• џакузи
• сауна
• парна бања
• Турска бања

Други хотелски содржини
• ресторан
• a la carte ресторан
• лоби бар
• менувачница
• Сеф (доплата)
• собна услуга
• општи удобности за гостите со посебни потреби
• деловен центар
• конференциска сала
• перење алишта, пеглање (се доплаќа)
• дозволенено е домашни миленичиња (доплата)
Карактеристики за соба
• кабловска телевизија
• телефон
• мини-бар
• Wi-Fi (бесплатно)
• балкон
• бања со туш кабина, телефон, крпи, фен и козметика за бања
 (во луксузните соби и апартманите има бања со туш и када)
• покривка на подот - тепих
• средување на просторијата - секој ден
• промена на постелнина - 3 пати неделно
• промена на крпи - 3 пати неделно

Во DBL Lux и во апартманите има и дополнителен кревет, софа на развлекување.
Пансион
HB (појадок и вечера) / FB (појадок, ручек и вечера)
 
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 3 - 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.

• бебешко креветче (бесплатно)
• столче (бесплатно)
• чување деца (доплата)
• електронски игри (доплата)
• детска соба за игри (бесплатно)
Winter Services
• превоз до лифтот - бесплатно
• ски гардероба за сопствена опрема (бесплатно)
Home Location
GPS координати: 41.647228056024920 , 24.702839255332947

За хотелот:
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
• 5-катна зграда • 2 лифта • 20 двокреветни соби (максимум 2 + 2/4 лица, 23 м²) • 45 двокреветни соби Лукс
(максимум 2 + 1/3 лица, 36 м²) • 17 апартмани со 1 спална соба (максимум 2 + 2 лица, 40 м²).
Хотелот е реновиран во 2006 година.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.