Мапа

FESTA CHAMKORIA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
 • Online Reservation
 • Галерија
 • Ценовник и информации за хотелот

FESTA CHAMKORIA Слики и Видеа

Facilities
• ресторан 
• лоби бар
• Wi-Fi (бесплатно)
• Сеф (доплата)
• услуга во соба
• релакс зона
• 2 конференциски сали
• продавница
• сервис за алишта (доплата)
• пегла (бесплатно)
• паркинг за автомобили (бесплатно)
• домашните миленици не се дозволени
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 3 - 12,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
Оддалечен 1,2 км од центарот на ресортот и 1,2 км од Гондолата.
Winter Services
СКИ
• превоз до лифт - бесплатно (според распоредот на хотелот)
• ски гардероба за сопствена опрема

Спа Услуги
 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
Концепт за исхрана
Вкусна локална и интернационална кујна се служи во ресторанот, има и лоби бар и ноќен бар.
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен (систем за греење)
• фитнес
• сауна
• парна бања

Дополнително се наплатува
• масажа
• гејмерска соба
Важни информации
Достапен е бесплатен интернет во целиот хотел како и бесплатен шатл превоз до ски лифтовите.
Дополнителни информации
Гондолата Ве носи до највисокиот скијачки центар на Балканскиот полуостров наречен Маркуџик.
Сместување
2 згради • зграда од 4 и 7 ката • 2 лифтови • 12 двокреветни соби (максимум 2 лица, 20 м²) • 32 Junior suite (максимум 2 + 2/3 + 1 лице, 35 м²) • 5 Suite (макс. 2 + 2/3 + 1 лице, 45 м²).
Собите имаат сателитска ТВ, телефон, мини бар, бања со фен, бесплатен Wi Fi, некои со балкон. Junior suite: два одделни кревети, софа на развлекување. Апартмани за 4 лица (Suite): една спална соба со два стандардни кревети и дневна соба со софа на развлекување.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Health Care
Хотелот нуди инзворедни велнес објекти. вклучувајќи базен на затворено, физиотерапија и третмани за масажа, фитнес центар и сауна.
Пансион
HB (појадок и вечера). 
Home Location
 • X Координати: 42.27933497736502
 • Y координати: 23.594885766506195
Home Child
• бебешко креветче (бесплатно, на барање)
• столче (бесплатно)
• Мини клуб (бесплатно)
• електронски игри (доплата)
За хотелот:
Овој луксузен хотел се наоѓа среде борови шуми, на 1200м од жичарата, во мирен дел од добро познатиот ски центар Боровец.
Бесплатен шатл превоз до ски патеките е обезбеден од страна на хотелот.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.