DJERBA RESORT Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

DJERBA RESORT Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Хотелот има своја песочна плажа, на 600 m од хотелот.
Услови за деца
детски базен
игралиште
анимација
високи столчиња за деца во ресторанот
Локација
Хотелот е на 9 минути пешачење од плажа. Djerba Resort се наоѓа во Houmt Souk, 650 метри од плажата Мезраја.
Карактеристики за соба
климатизација
телевизија
телефон
Фен
мини бар
сеф (платен)
балкон/тераса
Спорт и рекреација
3 тениски игралишта
мини голф
пинг Понг
мултифункционално игралиште
пикадо
одбојка на плажа
фудбал
аква аеробик
спортови на вода
Карактеристики за хотелот
3 ресторани
2 барови
надворешен и внатрешен базен
градина
Спа центар

DJERBA RESORT Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.