Coral Blue Beach Greece Sithonia Gerakini
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Coral Blue Beach Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 05.02.2023,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-10% попуст за резервации направени до 01.03.2023
30% уплата при резервација и 100% доплата до 15.03

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!


Термин

Услуга

DBL

Bungalow

Family BB

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

28.05 - 04.06.23

7 HB

210 €

230 €

245 €

04.06 - 11.06.23

7 HB

240 €

250 €

265 €

11.06 - 18.06.23

7 HB

329 €

349 €

364 €

18.06 - 25.06.23

7 HB

349 €

369 €

384 €

25.06 - 02.07.23

7 HB

399 €

419 €

434 €

02.07 - 09.07.23

7 HB

439 €

459 €

474 €

09.07 - 16.07.23

7 HB

479 €

499 €

519 €

16.07 - 23.07.23

7 HB

509 €

529 €

549 €

23.07 - 30.07.23

7 HB

515 €

529 €

549 €

30.07 - 06.08.23

7 HB

515 €

529 €

549 €

06.08 - 13.08.23

7 HB

515 €

529 €

549 €

13.08 - 20.08.23

7 HB

515 €

529 €

549 €

20.08 - 27.08.23

7 HB

479 €

499 €

519 €

27.08 - 03.09.23

7 HB

419 €

439 €

454 €

03.09 - 10.09.23

7 HB

359 €

379 €

394 €

10.09 - 17.09.23

7 HB

320 €

340 €

355 €

17.09 - 24.09.23

7 HB

260 €

280 €

295 €


Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена


Цената вклучува:                                

 • 7 ноќевања со појадок и вечера 
 • Две деца до 11.99 години - Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)     

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                     
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 32€ на ноќ; 
 • Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;


Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

 Превоз

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)


·         -Скопје (Дрводекор) – 50еур по лице

·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 65еур по лице

·         -Струмица – трансфер до Смоквица – 70 еур по лице

·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 50еур по лице

·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –50еур по лице

·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 50еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

·         Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице

·         Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –50еур по лице

·         Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице

·         Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 70еур

·         Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице

·         Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице

·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена

·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603


Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.


 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Band TextЗа хотелот:

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 


Плажа

Плажа:
Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Локација

Локација: 
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km

GPS:
X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868

Пансион

Услуга:
Полупансион (појадок и вечера).

Во цената е вклучено:

Услуги кои се вклучени во цената:
 • Користење на клима уред;
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).

Во цената не е вклучено:


Сместување

Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон,
Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: Согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција. 

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. Услови за деца


Важни информации

Важни напомени за хотелот:

 • При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Coral Blue Beach Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.