BAYA BEACH AQUA PARK Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

BAYA BEACH AQUA PARK Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Услови за деца
Отворен мини клуб за деца од 4 до 12 години.
Детски базен
Мини диско навечер
бебешко столче
чување деца (на барање)
Површина за игра со трева соба за одмор
Гејмерска соба
Карактеристики за соба
433-те соби на комплексот се поделени на 3 блока:
297 стандард соби
72 супериор соби
64 соби во андалузиски стил

Клима/греење
Телефон
Сателит
Сеф (Се плаќа )
Фен
Детско креветче (на барање)
Балкон или тераса
Спорт и рекреација
Различни забавни и спортски активности се нудат околу базените, на плажа или во различни области на комплексот. Тим од квалификувани и динамични аниматори ќе ви понуди ноќни шоуа и различни активности (игри, турнири, музички моменти).

Тениско игралиште
Спортско игралиште
Аеробик
Водна гимнастика
одбојка на плажа
Игри на турнири
Јавање коњи и јавање камили
Механизирани спортови на вода и катамаран (надвор од хотел)
Билјард и видео игри
Вечерни тематски вечери
Карактеристики за хотелот
Дојдете и уживајте во нашите локални и меѓународни менија, нашите безалкохолни пијалоци, локални алкохолни пијалоци, туниски зелен чај и нашата шиша. Комплексот Баја Бич има 4 ресторани, 4 барови и едно мавританско кафуле.
За хотелот:
На следниот линк можете да ги прочитате сновните карактеристики и опис на услуги за хотелот Fact Sheet

BAYA BEACH AQUA PARK Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.