Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
Е-пошта
Време на Повик
Мапа

Aragosta Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

Aragosta Hotel Слики и Видеа

Краток опис
Хотел Арагоста се наоѓа веднаш до приватна плажа. Собите се модерно уредени и климатизирани, а некои нудат поглед на море. Хотелот располага и со ресторан и вински бар со сончева тераса. Бесплатен Wi-Fi и паркинг се достапни за гостите. До центарот на Драч може да се стигне пеш за 15 минути.
Плажа
Хотелот се наоѓа веднаш до плажа, опремена со лежалки и чадори.
Забелешки
Здравствени и безбедносни мерки
Бесконтактно пријавување и / или одјавување
Дополнителни мерки за деконтаминација
Контрола на температурата за гостите
Контрола на температурата за вработените
Дополнителни мерки против COVID-19
Локација
Lagjia 1, rruga Taulantia, Currila, Durres, 2001
Карактеристики за соба
Фен
Гардероба 
Кабловска телевизија
Када
Мини бар
Папучи
Фамилијарна соба
Услуга во соба
Сеф (во соба)
Соби за непушачи
телевизор
пегла и даска за пеглање 
Wi Fi
Концепт за исхрана
Хотелот располага со ресторан и вински бар со сончева тераса. Ресторанот и винскиот бар на хотелот Арагоста се познати по своите специјалитети на традиционална италијанска и медитеранска кујна, рибни јадења и голем избор на вина.
Спорт и рекреација
Хотел и ресторан Арагоста ги нуди следниве активности / услуги (можни се доплати):

хидромасажна када / џакузи
риболов
тури за пешачење
приватна плажа
тура или предавање за локалната култура
плажа
happy hour
содржини за спортови на вода во рамките на хотелот
музика во живо / настапи
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Дополнителни информации
На гостите им е на располагање бесплатен паркинг, гаража и обезбеден паркинг (со доплата). Во склоп на хотелот има банкомат и менувачница.
Сместување
Сите соби се модерно опремени, климатизирани и имаат ТВ со рамен екран, минибар, сопствени бањи кои се опремени со хидромасажен туш и фен. Обезбедени се и влечки.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пансион
Хотелот овозможува ноќевање со појадок.
За хотелот:
Хотелот се наоѓа во најубавата област на античкиот град Драч.
Хотелот е оддалечен само 300m од Аерхеолошкиот музеј, од Римскиот амфитеатар и 800m од центарот на градот како и пристаништето. 
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.