Albatros Palace Resort Egypt Hurghada Hurghada
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Albatros Palace Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Хотелот е отворен во 2008 година и делумно реновиран во 2018-2019 година. Зафаќа површина од околу 72.000 м2 и нуди 621 сместувачка единица. Комплексот се карактеризира со ориентална архитектура, квалитетна услуга и добра содржина. Гостите имаат на располагање неколку базени, ресторани и барови и голем избор на спортски активности.

За деца има детски базен со тобогани, детски клуб (4-12 години), игралиште и детско мени во главниот ресторан.
Плажа
На плажата има мал дел со корален гребен до кој води понтонот, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е прекрасна област за капење со плитка вода. Чадори, лежалки и пешкири на плажа се вклучени во цената. Крпи се добиваат со картичка (губење на картичката ќе ја наплати хотелот).
Локација
Оддалечен е околу 12 км од аеродромот и шеталиштето Мемша, на околу 17 км од Сакала.
Концепт за исхрана
Хотелот има неколку a la carte ресторани - Tagine, L’Asiatique, Il Caminetto, Mediterranean, Salsa Mexican и Zum Kaiser. Гостите исто така имаат на располагање барови - Oriental Palace Bar, Le Pasha Bar & Disco, Pool Bar, Splash Beach Bar, Cafe Mocambo, Columbus Cafe, Terrace Bar и Anfandena Shisha Corner. Концептот вклучува сладолед, закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Се доплаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци после полноќ, наргиле, сè друго надвор од концептот.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).
Спорт и рекреација
Хотелот има 3 отворени базени за возрасни и детски базен со 5 тобогани за помали деца, како и базен со 5 џакузи. Во текот на зимата се загреваат еден базен за возрасни и еден базен за деца (што варира во зависност од временските услови и капацитетот на хотелот), 2 тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа, мини-фудбал, мини-голф, ватерполо, аеробик, бочање, пикадо, вечерни анимации, Wi-Fi интернет на јавни места (со ограничена брзина и број на корисници). Гостите на хотелот Albatros Palace исто така можат да ги користат и двата тобогани за возрасни во оквир на хотелот Beach Albatros кој се наоѓа веднаш до него.

Се плаќа: осветлување на тениско игралиште и опрема за тенис, билјард, видео игри, спортови на вода и други вон концепт.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Програма

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 8 дена - 7 ноќевања

Прв ден | Скопје - Хургада

Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување.
Директен лет за Хургада. Слетување во Хургада во раните утрински часови. Средба со претставниците на АтлантиС, асистенција за вадење на виза и трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот).
Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање

Втор до седми ден | Хургада

Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на АтлантиС. Можност за дополнителни активности во рамките на хотелот (пр. нуркање)

Осми ден | Хургада - Скопје

Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови.
Точното време на превземање од хотел ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.

Пакетните цени се во евра и ВКЛУЧУВААТ:

·  Авионски карти на релација Скопје – Хургада – Скопје со директен лет.

·  7 ноќевања во избраниот хотел на услуга All inclusive или Ultra all inclusive во зависност од избраната опција од Вас

·  Чекиран багаж до 20кг + 8 кг рачен багаж

·  Аеродромски и административни такси

·  Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Хургада

·  Пречек и асистенција на аеродромот во Хургада.

·  Организација на патувањето.

 

Пакетните цени НЕ ВКЛУЧУВААТ:

·         Влезна виза за Египет - за лица со Македонски пасош визата се добива при пристигнување во Египет и истата чини 25 долари.

·         Меѓународно патничко здравствено осигурување

·         Хотелски услуги после одјавување на собите.

·         Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

·         Користење на одредени содржини во хотел кои може да се предмет на доплата


ЗАБЕЛЕШКИ:

·         Сите хотели се на барање.

·         Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 мкд за 1еур.

·         За влез во Египет потребен е биометриски пасош со најмалку 6 месеци валидност од денот на враќањето (за МК пасоши).

·      Организаторот го задржува правото да направи промени во објавените цени и услови на продажба поврзани со оваа програма.

·         Објавените цени се од динамичен карактер и се со моментална важност, односно истите може да бидат променети без најава.

УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВИРАЊЕ ПРОЦЕСИРАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА И НАЧИН НА ПЛАЌАЊE 

·         За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.

·         Целосната доплата на аранжманот е до 21 ден пред денот на поаѓање. 

·         Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.

·         Непридржувањето на правилата за плаќање за резервации со попуст значи губење на истиот и цената на аранжманот ќе биде променета согласно правилата за плаќање без попуст.

·         После уплатата барањето се процесира и потврда од хотелот се добива од 24 до 48 работни часа.

·         Доколку Вашето барање биде потврдено ќе добиете известување за истото после што настапува периодот за доплата на Вашиот аранжман и добивање на потребните документи.

·         Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе Ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не Ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. 

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ДА СЕ НАПРАВИ РЕЗЕРВАЦИЈА 

·         точно име и презиме на патниците (како според документ)

·         датум на раѓање

·         број на пасош и датум на валидност. 

·         Пасошот треба да биде валиден најмалку 6 месеци од датумот на враќање во Македонија. 

·         Агенцијата не сноси одговорност за погрешно дадени податоци 

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на патникот - СПОРЕД ОПШТИ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ 

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на организаторот на патување 

Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето доколку не се оствари минималниот број на предвидени лица за реализација – 100 патника 

 

Сместување
Хотелот има вкупно 621 соби (593 стандардни, 20 семејни и 8 апартмани) и сите имаат балкон или тераса, фен за коса, сателитска ТВ, клима уред, мини бар, сеф, кетлер.
Стандардните соби се со големина од околу 36м2.
Се плаќа: телефон, услуга во соба.
Band Text
General Warning

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Во оквир на спа центарот гостите можат да ја користат теретаната бесплатно.

Се плаќа: сауна, парна бања, џакузи, масажи и други третмани.
Пансион
Услугата во хотелот е All Inclusive - ран појадок, појадок, бранч, ручек и вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења, според правилата на хотелот).

Albatros Palace Resort Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.