Мапа

Aktinia Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

Aktinia Слики и Видеа

Во цената е вклучено:
Во цената е вклучено : 
Надворешен базен 
Програми за анимација на деца и возрасни.
Безжичен интернет во целиот хотел. 
Плажа
Оддалечност од плажа : 200 метри. 
Плажа : Песочна. 
Лежалки за на плажа: Со доплата на лице место. 
Чадори за сонце: Со доплата на лице место. 
Локација
Локација : Хотелот се наоѓа на 2,5 километри од центарот на градот. 
Адреса: Zona Iug, 8240 Sunny Beach, Bulgaria
Дополнителни информации
Со доплата на лице место : 
Сеф во соба
Собна услуга
Паркинг веднаш до хотелот

* Важна информација : Милениња не се дозволени во хотелот.
Сместување
Сместувачки капацитет : 
Тип на соби : 
Двокреветни стандардни соби - 37 соби (максимално 2+1 (бебе),14-17м2).
Двокреветни делукс соби- 33 соби(максимално 2+1/3 лица, 14-17 м2).
Студиа - 24 соби (максимално 2+1/3 лица, 17 м2).
Апартман со 1 спална соба - 4 соби ( максимално 2+2/ 3+1 лица, 40 м2).

Пансион
Сместување на база : Се вклучено ( All inclusive ) 

Оброците се служат во главниот ресторан. 
Појадок : 07:30- 10:00 часот.
Ручек : 12:30- 14:00 часот. 
Вечера : 18:00- 21:00 часот. 

Од 15:00 до 17:00 - попладневни закуски: сендвичи, сезонско овошје, пица, сладолед, слатки итн. 
Од 11:00 до 23:00-  неограничени  локални алкохолни пијалоци, пиво, локални вина, ракија, виски, вотка, џин, текила, бренди, мастика, коктели.
Од 07:30 до 23:00 - локални газирани пијалоци, џус, вода.

Увозните пијалоци се со доплата на лице место. 
За хотелот:
Хотелот се наоѓа  на јужниот дел од Сончев Брег, на 2 километри од градот Несебар, Актиниа хотелот се наоѓа на 200 метри од плажа. 
Хотел Актиниа е реновиран во 2018 година. 
Информации за програмата

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.