YADIS DJERBA GOLF THALASSO & SPA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

YADIS DJERBA GOLF THALASSO & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Услови за деца
детско игралиште
детски клуб
гејмерска соба
Локација
Djerba Explore Park е на 3 километри од одморалиштето, а Phare de Taguermess е на 2,5 километри. Овој хотел е на околу 4 километри од центарот на Мидун. Џерба голф клуб е во непосредна близина на овој шармантен хотел.
Карактеристики за соба
клима
сеф
мини бар
тераса или балкон
Спорт и рекреација
Фитнес центар
тениско игралиште
терен за голф
пинг Понг
сауна
Турска бања
парна соба
Џакузи
Карактеристики за хотелот
ресторан
бар
базен
Спа центар
продавници
Дополнителни информации
 Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

YADIS DJERBA GOLF THALASSO & SPA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.