VENICE BEACH Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

VENICE BEACH Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа

Хотелот се наоѓа на втората линија и има песочна плажа со заедничка територија со соседниот хотел „Cedriana“. Чадор за плажа и столче за плажа се достапни бесплатно. Крпи за плажа се обезбедени со депозит.

Facilities

Главен ресторан, лоби бар, бар покрај базен,  мавританско кафуле, 2 надворешни базени, 1 внатрешен базен. Спа центар

Услови за деца
мини клуб (од 4 до 12 години)
Локација

Хотелот Venice Beach е идеално лоциран во туристичката област Мидун, во Трифа, на само 750 m од центарот. Најблискиот аеродром Зарзис е 21 км од хотелот, центарот на Мидун е 6 км, 18 км од Кумт Соук и 3 км од голф клубот Џерба. Последен пат е реновиран во 2013 година.

Карактеристики за соба

климатизација, телевизија, телефон, балкон или тераса

Спорт и рекреација

дневна и вечерна анимација, Теретана, аква аеробик, часови по танц, одбојка, фудбал, 2 тениски игралишта (со претходна резервација, рекети и топки - со депозит), билијард (со плаќање)

Дополнителни информации
Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.
Сместување

Хотелот располага со вкупно 159 соби распоредени на 2-катни згради со поглед на градина и базен.

За хотелот:

VENICE BEACH Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.