The Blue Ivy Hotel and Suites Cyprus Ayia Nappa
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

The Blue Ivy Hotel and Suites Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Идеално лоциран на само неколку чекори од прекрасната плажа со бел песок и кристално чистите води на плажата Sunrise Beach со сино знаме, и фасцинантниот центар на Протарас. Целосно обновениот, луксузен хотел е совршено место за магичен семеен одмор или мирно бегство. Светлите и модерни соби се удобни, секоја има дрвени елементи, апарати за правење чај и кафе и приватна бања со тоалети. Гостите можат да уживаат во деновите во хотелот, да пијат освежителни коктели додека уживаат во прекрасниот поглед на Средоземното Море, да уживаат во освежително капење во големиот базен или едноставно да се релаксираат на лежалки под чадорите за сонце.
Локација
 Blue Ivy Hotel & Suites се наоѓа во Протарас, на 5km од Националниот парк Kavo Gkreko и 2 минути пешачење од плажата Sunrise Beach, 2,2km од Kalamies Beach. Меѓународниот аеродром Ларнака е околу 45 минути возење со автомобил.
Карактеристики за соба
-Телевизор со рамен екран
-Wi-Fi
-Сеф
-Балкон
-Фен
-Апарат за кафе
-Котел
-Бања со туш.
-Клима уред (помеѓу 01 април и 31 октомври).
-Секојдневна услуга за чистење соби и менување пешкири
Концепт за исхрана
Хотелот располага со неколку ресторани и барови:
Utopia Restaurant
Шведска маса и a la carte. Служи појадок, ручек и вечера. Show cooking на време на појадок и вечера. Ве молиме имајте предвид дека хотелот бара дрес код: да не се доаѓа со облека за плажа и господата да носат долги панталони.
Aroma Bar
Lobby Bar (отворен помеѓу 01 април и 11 ноември, помеѓу 10:00 и 12:00 часот).
Euphoria Pool Bar
Pool bar (отворен помеѓу 1 мај и 31 октомври, помеѓу 10:00 и 18:00 часот).
Спорт и рекреација
-2 надворешни базени вклучувајќи базен со дел за деца и 1 базен само за возрасни (слатка вода).
Отворен слатководен базен со детски дел. Простор за сончање со лежалки. Крпи (повратен депозит) (отворен помеѓу 1 мај и 31 октомври).
Отворен слатководен базен. Само за возрасни. Простор за сончање со лежалки и чадори за сонце. Крпи (повратен депозит) (отворен помеѓу 1 мај и 31 октомври).
- Фитнес со опрема за кардио фитнес тренинг, сауна и парна соба (мин. 18 години).
- Спа - сауна и третмани со масажа (мин. 18 год.). (Отворено помеѓу 1 април и 31 октомври, во зависност од капацитетот).
Сместување
Во хотелот секоја соба е опремена со гардеробер и телевизор со рамен екран. Секоја соба има сопствена бања со бесплатни тоалети, балкон, а некои имаат и поглед на море. Сите соби во The Blue Ivy Hotel & Suites се со дневен престој.

Пансион
Хотелот нуди услуги:
-Ноќевање со појадок( BB)
-Полупансион (HB)
-Полупансион плус (HB+)
Пакетот (HB+) вклучува појадок и вечера на шведска маса во ресторанот Утопија. Пијалоци вклучени во вечерата се вино, пиво, безалкохолни пијалоци, сокови, вода, чај и кафе.
-All Inclusive Plus

The Blue Ivy Hotel and Suites Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.