SKANES SERAIL RESORT Tunisia Monastir
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

SKANES SERAIL RESORT Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Програма
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 8 дена - 7 ноќевања

Прв ден | Скопје - Хамамет

Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување.
Директен лет за Тунис. Слетување во Тунис во раните утрински часови. Средба со претставниците на АтлантиС,  трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот).
Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање

Втор до седми ден | Тунис

Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на АтлантиС. Можност за дополнителни активности во рамките на хотелот (пр. нуркање)

Осми ден | Хамамет - Скопје

Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови.
Точното време на превземање од хотел ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.

Пакетните цени се во евра и ВКЛУЧУВААТ:

 • Авионски карти на релација Скопје – Тунис  – Скопје со директен лет.
 • 7 ноќевања во избраниот хотел на избраната услуга од Вас
 • Чекиран багаж до 20кг + 8 кг рачен багаж
 • Аеродромски и административни такси
 • Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Тунис
 • Пречек и асистенција на аеродромот во Хамамет од локалните претставници.
 • Организација на патувањето.
 • Пакетните цени НЕ ВКЛУЧУВААТ:

  • Меѓународно патничко здравствено осигурување
  • Хотелски услуги после одјавување на собите.
  • Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.
  • Користење на одредени содржини во хотел кои може да се предмет на доплата

  ЗАБЕЛЕШКИ:

  • Сите хотели се на барање.
  • Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 мкд за 1еур.
  • За влез во Тунис потребен е биометриски пасош со најмалку 6 месеци валидност од денот на враќањето (за МК пасоши).
  УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВИРАЊЕ ПРОЦЕСИРАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА И НАЧИН НА ПЛАЌАЊE 
  • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.
  • Целосната доплата на аранжманот е до 21 ден пред денот на поаѓање. 
  • Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.
  • Непридржувањето на правилата за плаќање за резервации со попуст значи губење на истиот и цената на аранжманот ќе биде променета согласно правилата за плаќање без попуст.
  • После уплатата барањето се процесира и потврда од хотелот се добива од 24 до 48 работни часа.
  • Доколку Вашето барање биде потврдено ќе добиете известување за истото после што настапува периодот за доплата на Вашиот аранжман и добивање на потребните документи.
  • Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе Ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не Ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. 
   ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ДА СЕ НАПРАВИ РЕЗЕРВАЦИЈА 
  • точно име и презиме на патниците (како според документ)
  • датум на раѓање
  • број на пасош и датум на валидност. 
  • Пасошот треба да биде валиден најмалку 6 месеци од датумот на враќање во Македонија. 
  • Агенцијата не сноси одговорност за погрешно дадени податоци 
  УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на патникот - СПОРЕД ОПШТИ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ 
  УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на организаторот на патување 
  Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето доколку не се оствари минималниот број на предвидени лица за реализација – 100 патника 
    Останати Забелешки:
  • » Организаторот го задржува правото да направи промени во објавените цени и услови на продажба поврзани со оваа програма.
  • » Обвјавените цени се од динамичен карактер и се со моментална важност, односно истите може да бидат променети без најава.
  Дополнителни информации

  За хотелот:
  На територијата на хотелот
  3 ресторани
  4 барови
  диско на отворено (отворено само во сезона)
  соба за состаноци
  отворен базен
  затворен базен
  продавници
  амфитеатар
  паркинг - бесплатно
  машина за перење (со плаќање)
  хемиско чистење (со плаќање)
  просторија за складирање на багаж
  доктор (на повик, платен)
  Сместување
  225 луксузни соби 123 двокреветни, 19 четворокреветни, 61 трокреветни, 6 фамилијарни, 3 еднокреветни, 10 дуплекс соби и 3 јуниор апартмани. 78 од овие соби имаат поглед на море и базен, 60 соби имаат поглед на море, 76 соби имаат поглед на градина (30 m²)

  Плажа
  Сопствена песочна плажа. Лежалки на плажа и базен бесплатно. Душеци, крпи на плажа и на базен со доплата.

  Пансион
  Појадок (од 07:00 - 10:00 часот).
   Half board: појадок и вечера. 
  All inclusive: безалкохолни пијалоци (10:00 - 23:00 часот), кафе и чај (10:00 - 23:00 часот), мали закуски (16:00 - 17:30), пиво (10:00 - 23:00 часот) , вино (10:00 - 23:00 часот), национални алкохолни пијалоци (10:00 - 23:00 часот) и доцен појадок (10:00 - 11:00 часот). 
  All inclusive Plus: доцен појадок, мали закуски, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, национални алкохолни пијалоци, како и кафе и чај во одредено време.
  Услови за деца
  За деца- детски базен, мини клуб, игралиште, бебиситерка (на барање и со доплата)
  Концепт за исхрана
  Основен ресторан Le Sultan, кој служи интернационална шведска маса; 
  Ресторан A'la Carte L'Emir ;
  Le Neptuneaboard Beach Restaurant (лето); 
  Lounge Bar "La Pacha" ;
  Пиjано бар и мавританско кафе "Chahrazed";
  Бар покрај базен Sinbad (во летна сезона);
  Aladdin Beach Bar (во летна сезона).
  Важни информации
  Последно ажурирање информации /18.11.2022/
  Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
  Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.
  Локација
  Хотелот се наоѓа во туристичката област Сканес-Монастир, на 6 км од Монастир, 5 минути од аеродромот во Монастир и 12 км од градот Сус. Постојат 2 терени за голф во непосредна близина на хотелот (Flamingo Golf и Palm Links).
  Карактеристики за соба
  Во собите - бања, климатизација, фен, сателитска телевизија, мини-бар (на барање), сеф (со доплата)
  Краток опис
  Skanes Serail е хотел со 4 ѕвезди кој може да се пофали со прекрасна локација на плажа блиску до историскиот град Монастир во Сканес. Со престојот овде, не само што сте на кратка прошетка од плажата, овој традиционален хотел ќе се погрижи да бидете опуштени и да ви биде удобно поради огромната палета на активности и капацитети на располагање.
  Спорт и рекреација
  БЕСПЛАТНО
  дневна и вечерна анимација
  мини голф
  Тенис
  одбојка
  пинг Понг
  Џакузи
  аеробик
  Со ДОПЛАТА
  спортови на вода
  СПА услуги
  Видео игри
  Интернет
  осветлување на терените
  воден тобоган

  SKANES SERAIL RESORT Слики и Видеа

  Почнувајќи од..
  Најниска Цена и Дата
  Во ред

  Маил-от е успешно пратен

  Предупредување

  Настана грешка при праќање на маил - от.

  Нашиот билтен за е-пошта;
  Нашиот билтен за е-пошта;
  Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
  Маилинг Пошта

  Содржина на маилинг листа

  Име
  Презиме
  Маил
  Во ред

  Маил-от е успешно пратен

  Предупредување

  Настана грешка при праќање на маил - от.