ROYAL KARTHAGO THALASSO Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

ROYAL KARTHAGO THALASSO Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Подгответе се за уникатни моменти на плажата на хотелот, ситен песок и кристално чиста вода. Лежалките и чадорите се бесплатни. Крпите се бесплатни (со депозит од 20 DT).
Услови за деца
Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско, детски столчиња во главниот ресторан, детски базен, бебешко креветче (на барање).
Карактеристики за соба
телефон
телевизија
климатизација
када
Фен
сеф
мини бар
wifi
Концепт за исхрана
All Inclusive - појадок на шведска маса, ручек и вечера, меѓуоброци, локално произведени алкохолни и безалкохолни пијалоци. Ресторан Амилкар (шведска маса): ПОЈАДОК од 06:30 до 10:00 часот, РУЧЕК од 12:30 до 14:00 часот, ВЕЧЕРА од 19:00 до 21:00 часот.

Ресторан à lacarte VENUS Италијанска кујна (отворен од 01.05): ВЕЧЕРА од 19:00 до 21:00 часот. За време на вашиот одмор, можете да вечерате во овој ресторан еднаш откако ќе направите резервација. Bedwin a la carte ресторан Туниска кујна: ВЕЧЕРА од 19:00 до 21:00 часот (отворен од 15/06 до 15/10). За време на вашиот одмор, можете да вечерате во овој ресторан еднаш откако ќе направите резервација.

Ресторан La pergola Barbeque (снек бар): Бранч од 10:00 до 11:00 часот. Ужина ручек од 12:00 до 15:00 часот. Кафе пауза од 16:00 до 17:00 часот. Клуб сендвич од 23:30 до 00:30 часот. (Отворено од 01/05 до 31/10).
Барови:
Ханибал Бар: Лоби бар во лобито, отворен од 09:00 до 24:00 часот.
Саламбо бар: бар покрај базен отворен од 10:00 до 18:00 часот (од 15.06. од 09:00 до 24:00 часот)
Bar Belle étoile: бар на плажа отворен од 09:00 до 17:00 часот (15/06 до 15/10).
Наргиле ELYASMINE: отворено од 15:00 до 23:00 часот.

Забава и спорт На територијата на хотелот има 2 тениски игралишта (вечерното осветлување се плаќа), аква аеробик, стрелаштво, мини голф, пикадо, боче, игралиште за одбојка, соба за игри (флипер, пинг понг, фудбал на маса), повеќенаменски терен. Хотелот организира дневна и вечерна анимација, вечерни тематски емисии, диско La Notte. Таласо центар со вкупна површина од 1220 кв.м., загреан базен со морска вода и џакузи, сауна, амам, различни видови масажи и естетски центар со спа третмани за сечиј вкус.
Дополнителни информации
Последно ажурирање на информацијата /15.02.2023 година/.
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
За хотелот:
Хотелот располага со компактна и добро одржувана зелена површина со сопствена песочна плажа. Собите ја повторуваат традиционалната архитектура на островот Џерба и се изградени во стилот на двокатни бели мензели со сводови и куполи, дворови и минијатурни тераси. Хотелот се наоѓа во Мидун, на морскиот брег, 30 км од аеродромот Џерба, 8 км од Мидун и 23 км од главниот град Хумт Сук.

ROYAL KARTHAGO THALASSO Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.