PARKLANE, A LUXURY COLLECTION RESORT & SPA Cyprus Limassol
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

PARKLANE, A LUXURY COLLECTION RESORT & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Овој извонреден хотел, Parklane, Luxury Collection Resort & Spa, ужива во гламурозен амбиент на брегот и нуди сместување погодно за семејства и сместување само за возрасни. Неговиот незаменлив избор на јадење, наградуваниот спа центар, како и огромен детски клуб го издвојуваат.

Сместено на завидното јужно крајбрежје, вгнездено во 25 хектари приватна уредена градина и се протега низ песочна плажа со сино знаме долга 300м. Урнатините Аматус се оддалечени само 3мин. возење од хотелот, додека спектакуларните планини Тродос се северно - приближно еден час возење оддалеченост. До центарот на Лимасол може да се стигне за околу 15 минути или ако сакате да уживате во водени лудории, Fassouri Water Park е на 25 минути од хотелот. Parklane е исто така на 45 минути од меѓународниот аеродром Ларнака и час и 10 минути од меѓународниот аеродром во Пафос.

Неверојатните гостински соби, апартмани и вили се дизајнирани од Harrods Interiors и декорирани од Atelier 27, воведувајќи елегантен мебел и најсовремена технологија за да се создаде рај за релаксирање. Сите соби се опремени со телевизори со контроли на екран на допир, USB порти, телевизор со рамен екран и бесплатен Wi-Fi, како и бесплатна флаширана вода, апарати за правење чај и кафе, бањарки, влечки, фен и тоалети Diptyque. Семејниот апартман е одличен избор, со две спални соби, софа кревети и балкон со поглед на море. Ако сакате одмор само за возрасни, изберете апартман Lifestyle Suite; некои доаѓаат со приватен базен и палуба. Или надградете го вашиот престој во One Bedroom Park Villa, приватна вила од 166 м2 за луксузен дом далеку од дома, со блескав приватен базен и веранда. 
Концепт за исхрана
Со неколку опции за јадење во хотелот, можете да пробате разновидни јадења од различни кујни. Lanes е целодневната опција за јадење во хотелот во текот на целата година, која служи појадок, ручек и вечера, нуди шведска маса, ексклузивно à la carte мени, со домашно приготвени кипарски локални производи и соодветна винска листа. Во меѓувреме, ресторанот al fresco restaurant and bar, именуван како Il Teatro (отворен сезонски) обезбедува одлично кулинарско искуство, служејќи извонредна Медитеранска кујна заедно со вина од Италија и Кипар. Заштедете простор за домашниот сладолед. The Gallery е релаксирачка дневна соба во текот на денот и се трансформира во фенси Јапонски суши бар во текот на ноќта во летните месеци. NAMMOS нуди уметничко истражување на Медитеранската кујна за време на ручек или вечера, а LPM нуди вкус на Јужна Франција за вечера, придружен со софистицирани коктели. Потоа, упатете се до барот Vithos, лоциран помеѓу базенот со солена вода и Lifestyle базенот, за њубителите на сончање и уживање во најубавите зајдисонца.

Ве молиме имајте предвид дека секој продажен центар за храна и пијалоци е предмет на одредени работни денови и часови. Ако престојувате на пакет полупансион, можете да ја замените вечерата за ручек.
Спорт и рекреација
Има вкупно пет огромни базени од кои можете да изберете - тие вклучуваат главен базен, детски базен со тобоган, базен со морска вода и надворешен базен за мирен начин на живот, кои обезбедуваат прекрасно бегство само за возрасни со блескав поглед на морето. Не заборавајте и на плажата, која нуди многу дополнителни можности за опуштање. Посетете ја подмладувачката Kalloni Spa за да го искусите единствениот центар за таласотерапија на Кипар и разновидно мени за третмани за лице и тело. Во Park Fit, можете да побарате совет од лични тренери и експерти за исхрана, како и да се придружувате на часови по фитнес и јога или да се испотите во теретана со најновата опрема на Technogym. Има и спортови на вода, центар за нуркање или две вештачки глинени и едно тениско игралиште со вештачка трева за да уживате во вашето хоби.

Во Park Kidz има 3000 m2 простор посветен на децата, каде што децата од 3 до 12 години можат да уживаат во голем број објекти, како што се замок на две нивоа, аква парк со пиратски бродови со лизгалки и млазници и надгледувани активности.
Карактеристики за хотелот
Parklane Luxury Collection Resort & Spa, Лимасол е опкружен со 100.000 m² уредени градини и нуди 1 внатрешен базен, 3 надворешни базени и долга песочна плажа. Се одликува со вкусно уредени сместувачки единици со бесплатен Wi-Fi и поглед на градина или на Средоземното Море. Достапни се капацитети за деца, пространи спа објекти со третмани за таласотерапија, како и соби за третмани. На гостите им се достапни неколку ресторани и 2 барови.


Дополнителни информации
- Здравствен клуб
- Игротека
- Служба за перење
- Бања
- Биро за консиерж
- Сала за вежбање
-Тениско игралиште
-Менувачница
-6 ресторани
-Безжична интернет конекција на јавни површини
-Отворен базен
-Детски базен
-2 салони/барови
-Бар покрај базенот
- Услуга во соба
- Доктор на повик
- Продавница
- Детски клуб
-Услуги за масажа
-Внатрешен базен
- Безжичен интернет со голема брзина
-Спортови на вода
-Сеф
-Лифтови
Сместување
Сместувачките единици во Parklane, Лимасол се традиционално опремени и вклучуваат мебел изработен од природни материјали во земјени тонови, 55-инчен телевизор со рамен екран со сателитски канали и мини-бар. Приватната бања нуди када или туш со ефект на дожд , фен и бесплатен тоалетен прибор.

PARKLANE, A LUXURY COLLECTION RESORT & SPA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.