PALM AZUR DJERBA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

PALM AZUR DJERBA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис (листа)
Hotel Club Palm Azur - само за парови и семејства
Плажа
Приватна широка песочна плажа. Чадорите и лежалките се вклучени во цената за гостите на хотелот и на плажа и на базен. Крпи за базен и плажа со депозит, по достапност.
Услови за деца
-детско мени
-бебешко креветче на барање
-детски базен
-Тобогани за деца
-Анимација
Локација
Позициониран на прекрасната златна плажа Агир, во Мидун, на јужната страна на едно од најубавите места на Медитеранот - Џерба, се наоѓа хотелот Club Palm Azur. Оддалечен е 30км од аеродромот Џерба Зарзиз. Најголемиот и воедно главен град – Houmt Souk, се наоѓа на 22км од хотелот.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Карактеристики за хотелот
Рецепција, главен ресторан, два a la carte ресторани, снек бар и бар на плажа, неколку базени (внатрешни, отворени, детски и со тобогани), фитнес и велнес центар, детски клуб, игротека, продавница, менувачница, салон за убавина. Wifi интернетот е бесплатен на јавни места. Спортска понуда на хотелот: терени за тенис, кошарка и фудбал, пинг понг, мини голф, спортови на вода, јавање коњи. Одредени хотелски услуги бараат претходна резервација, доплата или депозит кој се враќа при поаѓање.
Дополнителни информации
Последно ажурирање на информацијата /15.02.2023 година/.
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
Сместување
Хотелот располага со 391 соба, од кои сите се климатизирани, имаат балкон или тераса, бања (када или туш, фен), сателитска ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер.
Band Text
http://www.palmazur.com.tn/
General Warning
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Пансион
All inclusive според правилата на хотелот.

PALM AZUR DJERBA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.