OLYMPIC LAGOON Cyprus Ayia Nappa
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

OLYMPIC LAGOON Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Предности на хотелот:
Реновирање и проширување на собите во 2018 година, проширен опсег на услуги и можности за рекреација.
Голем парк со бујна вегетација и вештачки езера;
Луксузни соби и апартмани и специјални семејни апартмани.
Концептот на хотел во хотел, сместување и услуги само за возрасни.
Уникатен луксузен All Inclusive во стилот Каника: 7 ресторани, 4 барови, слаткарница.
5 тематски базени, 1 базен со мрзлива река, 1 затворен базен.
Тимот за анимација на Kanika All Stars организира дневни и вечерни активности и програми за гости од сите возрасти.
Модерна сала за забава за спектакуларни вечерни претстави.
2 добро опремени мини клубови (за деца и тинејџери) под постојан надзор на персоналот.
Рај за семејства со деца и парови!
Услови за деца
Little Monsters Splash детски базен со пиратски брод, тобогани и други активности;
Голем затворен Little Baby Monster Club и бесплатни јасли надгледувани од квалификувани професионалци за згрижување деца, со систем за бебифон за родителска контрола. Работно време: секој ден од 10:00 до 23:00 часот;
Дневните активности и забавните програми се организираат во друштво на атрактивни ликови (хотелски маскоти) за различни возрасни групи: 6 месеци - 3 години, 3-12 години, 13-18 години;
Голем уникатен Supervised Teens Club (се плаќа на лице место) со најсовремени камери за видео игри, интернет кафе, деликатес бар и организирани игри;
Олимписката фудбалска академија под надзор на сертифициран FIFA тренер, отворена 5 дена во неделата за следните возрасни групи: Мини (3-6 години), Јуниори (7-11 години), Kool Kickers (12 и повеќе). Потребна е нарачка однапред.
Детски пакети (плаќање на лице место).
Локација
Се наоѓа во областа на заливот Ниси веднаш до познатата плажа Ниси; на 150м од прекрасната златна песочна плажа позната како Ланда. Центарот на градот Ларнака е 45 км од ресортот. Протарас се наоѓа на 8 км, 3 км од центарот на Аја Напа и ноќни клубови, ресторани и продавници; Водениот парк се наоѓа на 2км;
Концепт за исхрана
Гостите можат да го започнат денот со богат појадок, а потоа да уживаат во традиционалната кипарска, медитеранска или јапонска кујна во еден од 8-те ресторани за ручек или вечера, кои вклучуваат и специјално детско бифе. Во текот на денот, можете да уживате во егзотични коктели во модерно уредениот бар или бар покрај базен.
Спорт и рекреација
Дневна и вечерна забава

Професионалниот тим на Kanika All Stars вклучува аниматори, уметници, спортски инструктори и квалификувани детски работници.

Повеќе од 150 дневни и вечерни активности се одржуваат неделно и за возрасни и за деца.
Нова најсовремена Xperience Arena со секојдневни вечерни забавни шоу програми во изведба на професионалниот тим на Kanika All-Stars

Пет тематски базени лагуна  со водопади и џакузи;
Lazy River Basin мрзлива река;
Еден полуолимписки затворен базен;
Тениско игралиште;
игралиште за кошарка;
Мини-фудбалско игралиште;
Опсег на стрелаштво;

Само за возрасни

Концептот хотел-во-хотел ги нуди следните услуги само за возрасни:

Fisherman's Junior Suite и Olympic Bay Superior, сместени во крилото само за возрасни, имаат пристап до ексклузивен приватен базен опремен со шезлонги и чадори за сонце и бар во кој работат келнери;
Посебни области за јадење резервирани за возрасни за време на појадок, ручек и вечера во главниот ресторан на Royal Olympic Restaurant, Garibaldi Italian Restaurant, Seven Orchids Asian Restaurant (од 21:00 часот), Blue Paradise Restaurant and Bar;
You & Me коктел бар со специјална програма за возрасни (по 20:00 часот);
Модернизираниот, елегантен Serenity Spa and Health Club, со фризерски салон и нова, комплетно опремена фитнес сала.
Важни информации
Последно ажурирање на информацијата /08.12.2022/
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
Сместување
Сите 314 соби и апартмани во Olympic Lagoon се елегантно декорирани во нежни бои и дрвен мебел. Секој е климатизиран и опремен со телевизор со рамен екран со сателитски канали, сеф, минибар и кафемат. Сите имаат пристап до балкони или тераси со поглед на градината, базенот или Средоземното Море.

OLYMPIC LAGOON Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.