OLYMPIC LAGOON PAPHOS Cyprus Paphos
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

OLYMPIC LAGOON PAPHOS Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Предности на хотелот

- Одлична локација на плажа (плажа со сино знаме)
- Луксузни соби и апартмани, вклучително и family junior suite
- Хотелот има концепт на ресорт во ресорт - специјално крило само за возрасни
- план за оброци all inclusive
- 6 ресторани и 5 барови и кафулиња
- 4 тематски базени тип лагуна и 1 внатрешен базен со повеќе водени содржини. Внатрешниот базен се загрева во зима (ноември до април)
- Serenity Spa & Health Club вклучува модерен фитнес центар со 7 соби за третмани и фризерски салон
- 2 тематски детски клуба (3-12 години), тинејџерски клуб (13-18 години), детска соба (6-36 месеци)
- Богата програма на активности и забава за сите возрасти
- Романтично приморско место за специјални прилики и настани
- Модерен затворен забавен клуб со возбудливи претстави.
Услови за деца
Најсовремен детски клуб Little Monsters, базен за забава на вода и лизгалки, дневни активности и забава за различни возрасни групи: 6 месеци-3 години, 3-12 години, 13-18 години, затворени јасли, големи надгледуван затворен детски клуб, уметност и занаетчиство, детска дискотека, тинејџерски клуб (се плаќа на лице место) со модерни видео игри, интернет кафе, сода бар.
Локација
Луксузниот петѕвезден Olympic Lagoon Resort Paphos, лоциран на 1 км од центарот на туристичката област Пафос на песочна и камчеста плажа, ги отвори вратите за гостите во 2015 година.
Lighthouse Beach и популарната локација Гробниците на кралевите и археолошкиот парк Пафос се на 3км. Плажата Coral Bay е на 12км.
Растојанија до:
Меѓународен аеродром Пафос: 15 км (20 минути со автомобил)
Меѓународен аеродром Ларнака: 144 км (90 минути со автомобил).
Карактеристики за соба
Сите соби и апартмани во Olympic Lagoon имаат кат за седење со телевизор со рамен екран со сателитски канали. Секој е опремен со мини фрижидер и приватна бања со бесплатни тоалети и фен. Некои соби имаат балкон или двор и поглед на Средоземното Море
Концепт за исхрана
6 ресторани за избор:
- Royal Olympic
- Rock N Roll Diner
- Captain's Deck
- Seven Orchids Pan Asian
- Италијански ресторан Garibaldi
- Снек бар
Избор од 5 барови и кафулиња: You & Me бар од 18:00-01:30 часот (само за возрасни после 21:00 часот),
Blue Lagoon бар покрај базен и бар во базен (во текот на денот од 10:00-18:30 часот),
бар The Xperience Arena (вечер, од 19:00-23:30);
Serenity Pool Bar и Swim-up Bar (ден 10:00-18:30),
кафуле The Grand Lobby & Terrace (во текот на денот и навечер 10:00-01:30).

Забелешка: Надворешните ресторани и барови подлежат на временските услови. Некои ресторани бараат резервација на маса однапред.
Спорт и рекреација
Само за возрасни

Концептот ресорт во ресорт вклучува удобности и забава само за возрасни: посебно крило со Village Deluxe Superior соби со дополнителни приватни базени, соби за меден месец, луксузен лагуна базен Serenity Oasis со фонтани и бар во базен се достапни за возрасни сместени во ова крило, елегантниот Serenity Spa & Health Club, романтични ресторани, барот You & Me, програма за професионална забава и активности само за возрасни.

Нуди 5 надворешни базени, тениско игралиште, спа и фитнес центар и внатрешен базен. Објекти за спортови на вода се достапни.
Важни информации
Последно ажурирање на информацијата /09.12.2022/
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

OLYMPIC LAGOON PAPHOS Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.