MEDINA SOLARIA & THALASSO Tunisia Hammamet Yasmine
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

MEDINA SOLARIA & THALASSO Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Хотелот се наоѓа во областа на плажата Хамамет, на само неколку минути пешачење од Пиратскиот брод Хамамет.
Услови за деца
-соба за игри
-ТВ салон
-детски клуб
-детско игралиште
-област за пливање за деца
Локација
Овој сосема нов хотел се наоѓа директно на плажа и е само на кратко пешачење од пристаништето и Медина. Хотелот е на 1км од Puerto Deportiva и само неколку минути од историските знаменитости во центарот на Hammamet. Меѓународниот аеродром Тунис-Картагина е на околу 65 км од Јасмин Хамамет.
Карактеристики за соба
-климатизација
-телевизија
-телефон
-мини бар
-бања или туш
-фен
-тераса
-услуга во соба
Спорт и рекреација
-аеробик
-фитнес
-бочање
-одбојка на плажа
-голф
-тенис
-сауна
-солариум
-парна бања
-масажа
-спа третмани
Дополнителни информации
Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.
За хотелот:
Хотелот е изграден во 2005 година и има 239 соби.
На територија на хотелот има:
-бар
-ресторан
-снек бар
-2 базени
-фитнес сала
-здравствениот клуб
-соба за состаноци
-продавница

MEDINA SOLARIA & THALASSO Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.