Livadhiotis City Boutique Cyprus Larnaca
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Livadhiotis City Boutique Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација
Boutique Hotel Livadhiotis се наоѓа во центарот на Ларнака, на само 100 m од познатата плажа Phoinikoudes и 10 минути од меѓународниот аеродром Ларнака.
Карактеристики за соба
Хотелот располага со 157 неодамна реновирани соби опремени со сопствена бања со када или туш, брз интернет пристап, мини фрижидер, капацитети за чај/кафе, сеф, пегла и даска за пеглање, фен за коса, балкон, услуга во соба (се доплаќа), климатизација/греење, паркет, ТВ со рамен екран и сателитски програми, директен телефон, радио.
Карактеристики за хотелот
Гостите на хотелот можат да уживаат во разновидните содржини како што се: барови и ресторани, 24 часовно интернет катче, центар за изнајмување автомобили и велосипеди, објекти за инвалиди.
Сместување
-> Superior Single Room
-> Suite Double Use
-> Suite Single Use
-> Single Room
-> Superior Suite Double or Single Use
-> Double Room
-> Superior Double Room
-> Superior Triple Room
-> Triple Room
-> Superior Quadruple Room
За хотелот:
На една минута пешачење од црквата Свети Лазар од 9 век, овој хотел е оддалечен 2 минути пеш од плажата и 7 минути пешачење од археолошки артефакти од Пиеридес музејот.
Опкружен со бројни грчки таверни, пабови и ресторани и идеално лоциран во близина на главните трговски центри на градот, хотелот Ливадиотис претставува совршена локација за откривање на островот.

Лежерните соби со шарен декор и дрвени подови имаат минибар, Wi-Fi и рамен екран, плус апарати за правење чај и кафе. Сите соби имаат балкони; некои нудат поглед на море или црква. Во семејните соби може да се сместат до 4 лица, а апартманите имаат дневни соби. Услугата во соба е достапна.

Хотелот нуди појадок. Другите погодности вклучуваат космополитско кафуле и бар. Има и опремена тераса со поглед на црквата Свети Лазар.

Livadhiotis City Boutique Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.