DJERBA GOLF RESORT & SPA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

DJERBA GOLF RESORT & SPA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Хотелот Djerba Golf Resort & Spa има прекрасна приватна плажа која се протега на повеќе од 400 м, единствена на целиот остров со палми и песочни дини високи над 4м. Чадорите и лежалките се вклучени во цената за гостите на хотелот и на плажа и на базен. Крпи за базен и плажа со депозит, по достапност.
Морето е тиркизно сино, песокот е фин и бел, а зајдисонцата се неверојатни.
Локација
Се наоѓа на северо-источната страна на островот Џерба. Аеродромот Џерба Зарзиз е на 25 км. Градот Houmt Souk е оддалечен 16км од хотелот, а Midoun е на 10 км.
Карактеристики за соба
Климатизирани соби со балкон или тераса. Секоја соба има бања (када или туш, фен), сателитска ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Карактеристики за хотелот
Рецепција, главен ресторан, три тематски ресторани, неколку барови, мавританско кафуле. Отворен базен, детски базен и внатрешен базен. Фитнес и велнес центар, салон за убавина, конференциска сала, менувачница, продавница, складирање на багаж. Wifi интернетот е бесплатен на јавни места. Спортови што ги нуди хотелот: тенис, мини фудбал, пинг-понг, одбојка на плажа итн. Последна генерација Salus Golf Spa центар со сауна, xамам парна бања, 11 соби за масажа, 3 пловечки кревети за третманиОдредени хотелски услуги бараат претходна резервација, доплата или депозит кој се враќа при поаѓање.
Дополнителни информации
Последно ажурирање на информацијата /08.02.2023/
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
Сместување
Хотелот се наоѓа во срцето на градина од 14 хектари, ресортот е простран, се состои од трикатна зграда, со 275 соби и апартмани од неколку категории: Premium, Superior, Family, Ambassador и Junior suites, достапни со поглед на море, базен или градина.
Band Text
https://www.djerbagolfresort.tn/en/
General Warning
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Пансион
All inclusive според правилата на хотелот.
За хотелот:
Хотел со голем имот и добра локација
Широка песочна плажа со палми
Погоден за млади и семејства
Бесплатно сместување за деца до 12 години во придружба на двајца возрасни

DJERBA GOLF RESORT & SPA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.