DJERBA BEACH Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

DJERBA BEACH Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Сопствена, песочна плажа. Чадори и лежалки на плажа и покрај базен - бесплатно. Крпи за плажа - бесплатно со депозит.
Услови за деца
детски базен
детски клуб
игралиште
Локација
Хотелот се наоѓа на 5 км од центарот на Мидун, 2 км од теренот за голф и 24 км од аеродромот Џерба, на морскиот брег. Последно реновирање - 2014 година.
Карактеристики за соба
климатизација
телевизија
телефон
Wi-Fi
балкон
сеф
фрижидер
Фен
Карактеристики за хотелот
главен ресторан
a la carte ресторан
лоби бар
Кафетерија
бар покрај базен
бар на плажа
1 надворешен базен
1 внатрешен базен
соба за состаноци
Дополнителни информации
Последно ажурирање на информацијата /08.02.2023/
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
Сместување
Хотелот се состои од 245 соби сместени во 2 згради - главна и анекс (позади главната).
За хотелот:

DJERBA BEACH Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.