CESAR THALASSO DJERBA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

CESAR THALASSO DJERBA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Плажа
Хотелот има своја песочна плажа.
Услови за деца
детски базен
мини клуб со површина од 80 кв.м
Локација
Хотелот се наоѓа на островот Џерба, 25 км од аеродромот, 16 км од главниот град на островот, Хумт Соук, 5 км од центарот на Мидун. Се наоѓа на површина од 11 хектари.
Карактеристики за соба
климатизација
телефон
телевизија
Фен
мини бар
Wi-Fi
балкон или тераса
Спорт и рекреација
4 тениски игралишта
фудбал
спортови на вода
фитнес
аква аеробик
Карактеристики за хотелот
главен ресторан
2 a la carte ресторани (со плаќање)
3 барови
центар за телазотерапија (се наоѓа на површина од 2800 м2, има две турски бањи, сауна, тонски базен со солена вода, сауна, хидромасажни бањи и фитнес центар) надворешен базен со морска вода
надворешен базен со свежа вода
внатрешен базен со џакузи
4 тениски игралишта игралиште за фудбал и одбојка
За хотелот:
Изграден 1993 година, реновиран во 2015 година.

CESAR THALASSO DJERBA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.