CARIBBEAN WORLD DJERBA Tunisia Island of Djerba
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

CARIBBEAN WORLD DJERBA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Услови за деца
детски клуб
Локација
Хотелот се наоѓа на 25 километри од аеродромот Џерба и 14 километри од главниот град „Houmt Souk“, на североисточниот брег на островот. Хотелот се наоѓа директно на прекрасна песочна плажа.
Карактеристики за соба
клима уред со далечинско
телефон
сателитска телевизија
балкон
сеф
мини бар
Спорт и рекреација
аеробик
теретана
фитнес
2 тениски игралишта (со осветлување)
мини голф
спортско игралиште
стрелаштво
пикадо
одбојка на плажа
ватерполо
гејмерска соба
Карактеристики за хотелот
главен ресторан
2 a la carte ресторани
6 барови
Спа центар
За хотелот:
Хотелот располага со 450 двокреветни и трокреветни соби, од кои 92 соби се конектирани и 4 апартмани.

CARIBBEAN WORLD DJERBA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.