CARIBBEAN MAHDA Tunisia Mahdia Mahdia
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

CARIBBEAN MAHDA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Facilities

Хотелот се простира на површина од 18.000m2. Располага со голем надворешен базен со посебен детски базен; аквабар, опкружен со прекрасна градина со лежалки и чадори; воден парк и внатрешен базен.

Чисти, удобни соби, љубезен персонал, висококвалитетна услуга, разни спортски и забавни програми - има се што ви треба за семеен одмор, љубители на спортот и егзотичното.

Услови за деца
мини-клуб за деца со простор за игри (секој ден од 9 до 17 часот).
Локација

Стилски и елегантен хотел Caribbean World Mahdia 4* се наоѓа на прекрасна песочна плажа, на 7km од туристичкиот град Махдија. Модерните згради на хотелот се украсени во карипски стил и вклучуваат елементи на етнички дизајн. Опкружен со бујна палмина шумичка, хотелот е на 45km од аеродромот во Монастир и 30 минути возење од аеродромот во Тунис.


Карактеристики за соба
Хотелот располага со 462 соби сместени во една главна зграда и пет дополнителни згради. Од нив, 283 DBL соби, 50 Quadruple соби, 129 Family rooms.
- бања со када и тоалет, како и посебен тоалет
- клима уред (од 15.06. до 15.09)
- Сателитска телевизија
- телефон
- мини бар (со доплата)
- фен
- балкон или тераса со поглед на море или градина.
Спорт и рекреација

- внатрешен базен со посебен детски дел;

- отворен базен;

- аквапарк ;

- масажа, парна бања, сауна (со плаќање)

- стручен кадар од аниматори ви стои на располагање во текот на денот и навечер;

- мини фудбалско игралиште (35m на 25m);

- 4 затворени тениски игралишта;

- сурфање на ветер, кајакарство;

- одбојка на плажа и вода;

- фудбал на плажа;

- стрелаштво, пикадо;

- аеробик, аеробик на вода, фитнес, гимнастика на отворено;

- часови по танц;

- водена топка;

- мини голф;

- пикадо;

- пинг понг;

- моторизиран спорт на плажа (со доплата);

- диско од 23 часот;

- јавање (камили и коњи) (со плаќање);

- АТВ (со плаќање)

Дополнителни информации
Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.
Сместување


Пансион

„All inclusive“ од 10 до 23 часот, разновидни закуски, туниска и европска кујна во главниот ресторан. Вклучени пијалоци (вода, газирани сокови, локално вино и пиво, локално произведен алкохол).

Појадок: од 7 до 10 часот

Ручек: 12:30 до 14:30 часот

Вечера: од 19:00 до 21:30 часот

 

- главен ресторан „L'HACIENDA“, опремен со клима уред, со засенчена тераса и простор за непушачи;

- 4 a la carte ресторани: мексиканска, кинеска, италијанска и индиска кујна од 7:30 до 22:00 часот;

- централен бар „COHIBA“ од 10 до 23 часот;

- бар покрај базен „CAYO COCO“ од 12:00 до 16:00 часот;

- витамин бар од 10 до 18 часот (овошни пијалоци);

- мавританско кафуле од 15:00 до 23:00 часот (кафе, чај, наргиле);

- базен со аквабар „CURACAO“ од 10 до 18 часот;

- Кеш бар од 18 до 14 часот (традиционални алкохолни пијалоци);

CARIBBEAN MAHDA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.