Мапа

BOROVETS HILLS Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

BOROVETS HILLS Слики и Видеа

Facilities
• ресторан „Borovets Hills“ (капацитет 130 места)
• лоби бар со сончева тераса
• Витамин бар (во СПА центар, со доплата)
• Wi-Fi на јавни површини (бесплатно)
• СПА центар (бесплатно)
• салон за убавина (доплата)
• фризер (доплата)
• сервис за перење алишта (доплата)
• услуга во соба (доплата)
• незаштитен паркинг (бесплатно)
• гаража (доплата)
• опремена конференциска сала (доплата; мултимедија, екран, флипчарт, стационарни и отстранливи микрофони, максимум 80 места)
• продавници
• домашните миленици не се дозволени
• час за пријавување - по 14: 00ч
• час за одјавување - до 12: 00 часот
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 4 - 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
100 метри од ски патеката Јастребец 3 и 5 км оддалечена од центарот на ресортот.
Winter Services
• ски гардероба за сопствена опрема (доплата)
• шатл-бус до ски-лифтот (бесплатно, според распоредот на хотелот)
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен со загреана вода (140м2)
• фитнес
• џакузи
• сауна
• парна бања
• арома сауна
• солена соба
• релакс соба

Дополнително се наплаќа
• Турска бања
• шок базен
• масажа
Дополнителни информации
Хотелот располага и со затворено и отворено детско игралиште.
Достапни се и часови по скиjaње како и гардеробер за ски опрема.
Сместување
5-катна зграда • 32 двокреветни соби со брачен кревет(макс. 2 + 1/3 лица, 30м2) • 16 двокреветни соби (максимум 2 + 1/3 лица, 30м2) • 6 студија (максимум 2 + 2/3 лица, 58м2) ) • 6 апартмани со 1 спална соба (макс. 2 + 2/3 лица, 58м2) • 3 апартмани со 2 спални (макс. 4 + 2/5 лица, 63м2).
Хотелот се одликува со пространи соби со сателитска ТВ, бесплатен интернет и услуга во соба.

General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (со доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Health Care
Достапни се и соби за непушачи како и бесплатен пристап до базен, парна бања, топла када, фитнес центар, сауна и солена соба.
Пансион
HB (појадок и вечера)
Home Location
GPS координати: 42.261501939886884 , 23.582553573364294

Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• столчиња во ресторанот (бесплатно)
• детски мини-клуб (доплата)
• детско игралиште (бесплатно)
• детска секција на затворениот базен
За хотелот:
Хотелот е лоциран на 100 м од ски-стазата Јастребец, 3 км од центарот на Боровец во повисокиот мирен дел.Локацијата во близина на ски патеката Јастребец им овозможува на гостите што скијаат одличен пристап за уживање во својот омилен спорт. 
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.