Aqua Vista Resort Egypt Hurghada Hurghada
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Aqua Vista Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Овој модерен луксузен хотел е на само 250м од Црвеното море. Тој нуди базен на отворено во стил на лагуна, 5 ресторани и дискотека. Сите соби имаат балкон или тераса.
Aqua Vista Resort е отворен во јануари 2008 година и последен пат е реновиран во 2017 година. Тој нуди 326 сместувачки единици. Опкружен е со хотелите Beach Albatros Resort, Albatros Aqua Park и Aqua Blu, чии објекти гостите на хотелот можат да ги користат.
За деца има мини клуб, игралиште во хотелот Albatros Aqua Park, 3 детски базени (од кои едниот е во хотелот Albatros Aqua Park), 3 детски базени со 16 тобогани во хотелот Aqua Blu.
Плажа
Хотелот ја користи плажата на хотелот Beach Albatros Resort, до која води бесплатен шатл-бус. Плажата е песочна, најголемиот дел е област за капење, на помал дел од плажата има корален гребен што ги привлекува љубителите на подводниот свет. Лежалки и чадори на плажа и базен се бесплатни. Крпите се добиваат во хотелот со картичка.
Facilities
Доктор во рамките на хотелот Aqua Blu, сервис за перење, банкомат, фризер во хотелот Albatros Aqua Park.
Локација
Меѓународниот аеродром во Хургада е на 7 км возење од хотелот, додека центарот на Хургада е на 15км.

Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All inclusive - појадок, бранч, ручек и вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според правилата на хотелот). Хотелот нуди неколку ресторани - Soprano (италијански ресторан), Saffran (ориентален ресторан), La ’Asiatique (азиски ресторан) и a la carte ресторан Lagoon. Гостите исто така имаат на располагање барови - Pool Bar White, Cubana Bar, Lobby Bar Olympus, Red Sky Bar и Milenium Sport Bar, Underground disco (во хотелот Aqua Blu), Red Sky Bar (во хотелот Beach Albatros). Концептот вклучува палачинки, сладолед, како и сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Се плаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, a la carte ресторан Lagoon, наргиле, пијалоци во дискотеката и друго вон концепт.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).

Спорт и рекреација
Хотелот нуди теретана, пинг-понг, гимнастика, гимнастика во вода, аеробик, пикадо, разни дневни и вечерни анимации, 3 базени за возрасни, од кои едниот се наоѓа на покривот и има директен пристап до барот Red Sky, еден базен за деца. Гостите на хотелот можат да ги користат објектите на хотелот Aqua Blu - 5 базени, од кои 3 се за деца. Исто така, гостите имаат на располагање објекти на хотелот Albatros Aqua Park - 9 базени, од кои 5 се за возрасни, 3 со тобогани и еден детски базен.

Се плаќа: спортови на вода (Beach Albatros Resort), осветлување тениски терени и опрема, спортска продавница, базен за спортски активности, билјард (Albatros Aqua Park) и друго вон концептот.

Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Програма

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 8 дена - 7 ноќевања

Прв ден | Скопје - Хургада

Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување.
Директен лет за Хургада. Слетување во Хургада во раните утрински часови. Средба со претставниците на АтлантиС, асистенција за вадење на виза и трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот).
Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање

Втор до седми ден | Хургада

Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на АтлантиС. Можност за дополнителни активности во рамките на хотелот (пр. нуркање)

Осми ден | Хургада - Скопје

Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови.
Точното време на превземање од хотел ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.

Пакетните цени се во евра и ВКЛУЧУВААТ:

·  Авионски карти на релација Скопје – Хургада – Скопје со директен лет.

·  7 ноќевања во избраниот хотел на услуга All inclusive или Ultra all inclusive во зависност од избраната опција од Вас

·  Чекиран багаж до 20кг + 8 кг рачен багаж

·  Аеродромски и административни такси

·  Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Хургада

·  Пречек и асистенција на аеродромот во Хургада.

·  Организација на патувањето.

 

Пакетните цени НЕ ВКЛУЧУВААТ:

·         Влезна виза за Египет - за лица со Македонски пасош визата се добива при пристигнување во Египет и истата чини 25 долари.

·         Меѓународно патничко здравствено осигурување

·         Хотелски услуги после одјавување на собите.

·         Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

·         Користење на одредени содржини во хотел кои може да се предмет на доплата

ЗАБЕЛЕШКИ:

·         Сите хотели се на барање.

·         Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 мкд за 1еур.

·         За влез во Египет потребен е биометриски пасош со најмалку 6 месеци валидност од денот на враќањето (за МК пасоши).

·      Организаторот го задржува правото да направи промени во објавените цени и услови на продажба поврзани со оваа програма.

·         Објавените цени се од динамичен карактер и се со моментална важност, односно истите може да бидат променети без најава.

УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВИРАЊЕ ПРОЦЕСИРАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА И НАЧИН НА ПЛАЌАЊE 

·         За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.

·         Целосната доплата на аранжманот е до 21 ден пред денот на поаѓање. 

·         Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.

·         Непридржувањето на правилата за плаќање за резервации со попуст значи губење на истиот и цената на аранжманот ќе биде променета согласно правилата за плаќање без попуст.

·         После уплатата барањето се процесира и потврда од хотелот се добива од 24 до 48 работни часа.

·         Доколку Вашето барање биде потврдено ќе добиете известување за истото после што настапува периодот за доплата на Вашиот аранжман и добивање на потребните документи.

·         Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе Ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не Ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. 

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ДА СЕ НАПРАВИ РЕЗЕРВАЦИЈА 

·         точно име и презиме на патниците (како според документ)

·         датум на раѓање

·         број на пасош и датум на валидност. 

·         Пасошот треба да биде валиден најмалку 6 месеци од датумот на враќање во Македонија. 

·         Агенцијата не сноси одговорност за погрешно дадени податоци 

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на патникот - СПОРЕД ОПШТИ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ 

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ од страна на организаторот на патување 

Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето доколку не се оствари минималниот број на предвидени лица за реализација – 100 патника 

 

Дополнителни информации

Сместување
Хотелот нуди 326 сместувачки единици и сите имаат поглед на градина или базен, клима уред, сателитска ТВ, мини бар, фен за коса, сеф, Wi-Fi интернет, кетлер (на барање).
Стандардните простории се со големина од околу 41м2.
Фамилијарните соби се состојат од две соби и бања, површината е околу 82м2.

Се плаќа: телефон, услуга во соба.
Band Text
https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/aqua-vista-resort/

Задолжителна доплата од 25$ по лице еднократно за NEVERLAND SHOW
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Гостите можат да го користат Спа центарот во Albatros Aqua Park.

Се плаќа: сауна, парна бања, турска бања, џакузи, масажи.
За хотелот:
Задолжителна доплата од 25$ по лице еднократно за NEVERLAND SHOW

Aqua Vista Resort Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.